تست شخصیت رنگ هارتمن

جهت ورود به تست شخصیت رنگ هارتمن، لطفا اطلاعات خواسته شده در فرم زیر را تکمیل کنید.

تست شخصیت رنگ هارتمن بر اساس 4 رنگ قرمز، آبی، زرد و سفید ارزش های قابل قبول ما را شناخته و نشان می‌دهد. در این تست شما بعد از پاسخ به 45 سوال روانشناسی می توانید خصوصیات خوب و بد فردی خود را از روی  رنگ مورد علاقه خود بدانید. در ادامه همراه ما باشید تا با تفسیر خصوصیات اخلاقی رنگ ها آشنا شوید.

قرمز، سفید، آبی یا زرد؟ شما جز کدام دسته هستید؟

همه انسان‌ها توسط یک انگیزه درونی هدایت می شوند که پس از فهمیدن، نحوه نگرش و تجربه او به زندگی را کاملاً تغییر می دهد.
تست شخصیت رنگ The People Code نتیجه بیست سال ارتباط و تحقیق روی مردم بسیاری از سراسر جهان طراحی شده است و یک کد رنگی قابل درک برای تعیین شخصیت افراد مشخص کرده است.

تست شخصیت رنگ هارتمن

تست شخصیت رنگ هارتمن

تست شخصیت رنگ هارتمن با سایر تست‌های شخصیتی موجود متفاوت است. تست هارتمن یکی از تست شخصیت شناسی است که انگیزه های اصلی شما در زندگی را شناسایی می کند. در حالی که اکثر تست‌ها و ارزیابی‌های رایج دیگر مانند تست mbti رفتار شما را کاملاً شناسایی می‌کنند. به عبارت دیگر، کد رنگ به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا انگیزه کاری که می توان به صورت ساده انجام داد را ندارید.

تست شخصیت رنگ هارتمن باعث شناخت نقاط قوت و ضعف شما در رفتار می شود. می تواند به شما در شناخت محدودیت های شخصیتی که ایجاد کردید کمک کند تا بتوانید مهارت فردی خود در زندگی شغلی و اجتماعی را افزایش داده و به یک زندگی ایده آل برسید.

تست هارتمن نمایه شخصیت ذاتی و دست نخورده شما را بر اساس شناخت 4 کد رنگی که هر رنگ از یک انگیزه اصلی و منحصر به فرد شما (DCM) را نشان می دهد نشأت می گیرد با درک اینکه چه چیزی به شما و افرادی که به طور منظم با آنها در ارتباط هستید انگیزه می دهد، می توانید روابط مؤثرتری ایجاد کنید. به همین دلیل است که این ابزار قدرتمندی برای خودسازی، خودآگاهی، اثربخشی تیم و تیم سازی است.

چهار رنگ اصلی بر پایه تیپ شخصیتی زیر بنا نهاده شده است :

 1. قرمز متفکران برون گرا هستند.
 2. زردها افرادی برونگرا هستند.
 3. آبی متفکرانی درونگرا هستند.
 4. سفید افرادی درونگرا هستند.

تفسیر تست شخصیت رنگ هارتمن

با توجه به 4 رنگ قرمز، زرد، آبی و سفید شخصیت افراد مشخص می شود :

شخصیت رنگ قرمز

 رنگ قرمز ( محرک )

اگر شخصیت شما در تست شخصیت رنگ قرمز شد یک فرد قدرت طلب هستید. این توانایی را دارید که بتوانید با استفاده از خلاقیت و بینشی خود یک تیم یا سازمان را مدیریت کنید. مسئولیت پذیر بوده و در تصمیمات خود قاطع هستید.

دوست دارند از نظر کاربلد بودن عالی به نظر برسند. دیگران حق را به او داده و به او احترام بگذارند.  منتخب افراد بالاتر از شخصیت خود باشند. دوست دارند از افراد تحت تکلف خود بهره وری داشته و با ایجاد چالش های رقابتی به یک رهبر قدرتمند تبدیل شوند.

عیب‌‎ها :

منفعت طلب هستند. اگر برای رسیدن به چیزی لازم شد حاظر هستند آشوب ایجاد کنند. در جمع احساسات خود را مخفی کرده و در خلوت خود با استدلال هستند. مغرور بوده و نمی خواهند آقا بالاسری داشته باشند. احساسات دیگران چندان اهمیتی ندارد و روی از دست دادن جایگاه و قدرت اجتماعی خود حساس هستند.

اگر رنگ غالب شما قرمز شد، برای بهبود شخصیت خود سعی کنید :

 • در روابط خود با دیگران عاطفی برخورد کرده و اجتماعی تر باشید. 
 • به این باور برسید که دیگران هم اگر کاری را انجام میدهند سعی دارند آن را درست انجام دهند.
 • در اهداف زندگی خود، نسبت به هدفی که برای دیگران است تمایز قایل شوید.
 • اگر در کاری موفق نشدید مسئولیت پذیر باشید و قبول کنید کمبود از خود شماست.
 • سعی کنید انتقاد پذیر بوده و توصیه های درست دیگران را برای اصلاح رفتاری خود قبول کنید.
 • به تنهایی شما نمی توانید تمام کارها را انجام دهید پس اگر کاری سنگین است از دیگران کمک بگیرید. خودخواه نباشید.
 • مراقب باشید اگر از کسی خواسته ای دارید مراقب نوع بیان و درخواست آن باشید.

 

 

شخصیت رنگ آبی

رنگ آبی ( صمیمیت )

اگر در نتیجه تست شخصیت رنگ غالب شخصیت آبی شد. عاشق بخشش، متفکر و دنبال ایجاد رابطه های عالی و با کیفیت هستند. به همین دلیل روی کیفیت زندگی بیشتر اهمیت می دهند و جز افرادی محسوب می شوند که می توانند با همدلی و صمیمیت با دیگران به یک شخص دوست داشتنی تبدیل شوند.

نیاز دارند افراد با آنها صمیمی باشند. از نظر اخلاق خوب به نظر رسیده و مورد پذیرش جمع باشند. دیگران آنها را درک کرده و تحسین کند. می خواهند کیفیت عالی در زندگی خود داشته باشند. امنیت برای آنها مهم بوده و دنبال محیط های آشوب نیستند.

عیب‌ها :

افرادی خیلی حساس هستند. بیشتر آنها از خود راضی بوده و فکر می‌کنند حق با آنهاست. حسود بوده و نسبت به موفقیت دیگران حساس هستند. دنبال ایده ال گرایی هستند و دوست دارند به چیزی گرایش داشته باشند. اگر کاری را بد انجام دادند به خود ناسزا نثار می‌کنند.

اگر رنگ غالب شما آبی شد، برای بهبود شخصیت خود سعی کنید :

 • با افزایش مهارت هوش هیجانی eq خود سعی کنید زمانی که تحت فشار قرار گرفتید احساسی نشده و منطقی فکر کنید.
 • در مراوده های خود از جنبه شخصی نگاه نکنید.
 • به جای مدیریت یک تیم یا سازمان از حالت مطلق بودن خارج شده و آن را انعطاف انگیز کنید.
 • بدانید نمی توانید همه چیزها را محدود کنید.
 • اگر در مورد کاری نگران شدید یک مدت زمان 10 دقیقه ای برای کم کردن بار استرس در نظر بگیرید.

 

شخصیت رنگ سفید

رنگ سفید ( صلح طلب )

اگر در نتیجه تست شخصیت رنگ غالب شخصیت سفید شد. دوست دارند در جمع و فضایی که هستند هیچ درگیری و نزاعی نباشد. بسیار مهربان بوده و صبور هستند. به سادگی با دیگران سازگار بوده و بیشتر شنونده هستند.

به دلیل شخصیت درونگرایی نیاز دارند به او حس خوب را بدهند. به او یک فرصت شخصی داده شود و مورد توجه و احترام باشد. دیگران با او با مهربانی برخورد کنند.

عیب‌ها :

دنبال درگیری نیستند. یک دید انفعالی نسبت به هر چیزی دارند. هیجانی نبوده و در واکنش های خود کنترل دارند. اگر کسی بخواهد با او صمیمی باشد باید بیشتر دقت کند. کمرو بوده و افرادی خجالتی هستند. نسبت به اجرای کارها تردید دارند و دنبال مسئولیت پذیری نیستند لذا برای تعهد به کار مقاومت نشان می دهند.

اگر رنگ غالب شما سفید شد، برای بهبود شخصیت خود سعی کنید :

 • سعی کنید برای بیان احساسات خود نسبت به وظایف یا کارهایی که انجام می دهید از ارتباط کلامی استفاده کنید.
 • به جای پاک کردن صورت مسئله و مشکل آن را اشاره و نمایان کنید.
 • گاهی تضاد در روی شخصیت شما تاثیر گذار است.
 • روی مفهوم ضرورت بیشتر کار کنید.
 • به غیر از وظایف سازمانی خود، بیشتر روی برنامه های کاری خود متمرکز شوید و سعی کنید از انجام برنامه هایی که دیگران مشخص می‌کنند خودداری کنید.
 • وقتی کسی از شما طلب چیزی دارد که می توانید نیاز او را رفع کنید حالت تدافعی نگیرید.
 • سعی کنید از نقطه امن خود خارج شده و در حد توان خود دنبال ریسک بروید.

 

 

شخصیت رنگ زرد

رنگ زرد ( شوخ طبع )

اگر در نتیجه تست شخصیت رنگ غالب شخصیت زرد شد. عاشق تفریح و گردش هستند. از کارهای ساده و کسل کننده بیزار هستند و دنبال تنوع هستند. شور و اشتیاق زیادی در کار خود دارند و به دلیل کاریزماتیک بودن یک فرد خودانگیخته و صمیمی با جمع حساب می شود.

نیاز دارند دیگران با او به خوبی برخورد کنند و از نظر مردم خوب باشد. مورد ستایش بوده و از طرف جمع یک فرد پذیرفته شده باشد. می خواهند شاد بوده و در جمع شاد باشندو آزادی بیشتری داشته و از تجربه جدید لذت ببرند.

عیب‌ها :

از نظر اجتماعی خوب به نظر رسیدن برای آنها مهم است. مسئولیت گریز هستند. خودبین بوده و متکی به توانایی خود هستند. دمدمی مزاج بوده و زیاد صحبت می‌کنند. در نشان دادن چیزی ظاهری بودن را دوست دارند. بی نظم هستند و در مکان های که عمومی یاست شیطنت می‌کنند. در صورت رسیدن به یک موفقیت اغراق کرده و واقعیت های دیگر را انکار می کند. قدرت حل مسئله را ندارد و نمیخواهد مسئول اجرای کاری باشد.

اگر رنگ غالب شما زرد شد، برای بهبود شخصیت خود سعی کنید :

 • بدانید اگر مشغول کاری هستید به معنی هدفمند بودن نبوده و نباید روی آن وسواس به خرج دهید.
 • برای انجام کارهای خود برنامه ریزی داشته باشید.
 • از کارهایی که جنبه سرگرمی دارند دوری کرده و کارهای جدی را دنبال کنید.
 • اگر یک هدف و کاری میخواهید انجام دهید برای خود پاداش در نظر بگیرید.
 • به بعهداتی که می دهید پایبند بوده و آن را انجام دهید.
 • از پذیرش کارهایی که بر خلاف خواسته و میل شما است خودداری کنید.
 • شنونده خوبی باشید و صحبت های دیگران را قطع نکنید.