EQ

دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات EQ

اگر احساسات خودتان را مدیریت نکنید، دیر یا زود پشیمان می شوید.

مدرس: دکتر یحیی علوی

دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات EQ

اگر احساسات خودتان را مدیریت نکنید، دیر یا زود پشیمان می شوید.

مدرس: دکتر یحیی علوی

EQ

ویدئو دوره هوش هیجانی

23 ساعت ویدئو


کد تخفیف 40%: raven

2/670/000 تومان

یک ساعت ویدئو رایگان

تعریف هوش هیجانی

هوش هیجانی (Emotional intelligence) به معنی توانایی هر شخص برای مدیریت احساسات، اضطراب و کنترل تنش‌ها در کنار امیدواری، خوش‌بینی و داشتن انگیزه در مسیر رسیدن به اهداف است. هوش هیجانی در واقع یک مهارت اجتماعی است، که به شما می‌آموزد تا در روابط خود بتوانید احساسات و عواطف خود را مدیریت کنید، با مردم همراه باشید، بتوانید دیگران را ترغیب کنید و در نهایت توانایی‌های خود را برای رهبری و مدیریت ارتقا بخشید.
هوش هیجانی شامل پنج مولفه؛ خودآگاهی یا آگاهی از خویشتن (self-awareness)، خود تنظیمی (self-regulation)، انگیزش (motivation) و خودانگیزشی (self-motivation)، همدلی (empathy) و مهارت اجتماعی (social skill) می‌شود.
در دوره آموزشی هوش هیجانی با فراگیری تکنیک‌های مختلف؛ می‌توانیم بر احساسات خود مسلط و نبوغ عاطفی خود را ارتقا دهیم، شناختی صحیح از نقاط قوت و ضعف خود پیدا کرده، به عزت نفس پایدار برسیم، استرس‌هایی را که ممکن است با آنها مواجه شویم شناسایی و راه‌های غلبه بر آن‌ها را پیدا کنیم. با انواع مدل‌های استرس در زندگی آشنا و چگونگی مهار و کنترل آن‌ها برای داشتن زندگی بهتر را یاد می‌گیریم.

چرا باید در دوره هوش هیجانی شرکت کنیم؟
  • اگر فردی هستید که احساسات شما بیش از مغز شما در امور کاری و شغلی حاکم است و اصلا مهارت و توانایی برای کنترل احساسات خود ندارید.
  • اگر فردی هستید که تصمیم‌های عجولانه و غیرمنطقی می‌گیرید و هیچ نوع کنترلی بر احساسات خود در مشکلات زندگی ندارید.
  • اگر فردی هستید که در شغلی مشغول به کار هست که با افراد زیاد در ارتباط هستید و دوست دارید به یک فرد محبوب و دوست داشتنی، دارای مهارت بالا در کنترل احساسات تبدیل شوید.
  • اگر فردی هستید که در رابطه‌های احساسی و عاشقانه دچار مشکل هستید و هیچ کنترل و روشی برای بیان احساسات خود ندارید.
  • اگر مدیر یک شرکت یا موسسه هستید که دوست دارید با افزایش مهارت‌های فردی در مشکلات مالی و بحران‌های کاری و کنترل کارمندان خود بهتر و دقیق‌تر عمل کنید.

در نگاه کلی این دوره تمام افراد جامعه (از کودک تا بزرگسالان) را شامل می‌شود که به دنبال رسیدن به موفقیت و تبدیل شدن به یک فرد ایده‌آل و دوست داشتنی در زندگی خود هستید. هیچ محدودیتی از نظر شغلی و اجتماعی برای شرکت در این دوره وجود ندارد.

با شرکت در این دوره چه توانمندی‌هایی بدست می‌آوریم؟

با شرکت در این دوره ابتدا می‌آموزیم استرس چیست و چند مدل استرس داریم، رابطه بین استرس و عملکرد چیست، چگونه با استرس خود کنار بیاییم تا در مواجه با آن عملکرد بهتری داشته باشیم. سپس با ناامنی‌ها و ریشه‌های آن در احساسات آشنا می‌شویم و یاد می‌گیریم چگونه احساسات خود را قبل از اینکه به نقطه انفجار برسد بیان کنیم.
یاد می‌گیریم احساسات و بلوغ عاطفی چیست و چگونه می‌توان احساسات و بلوغ عاطفی خود را مدیریت و کنترل کنیم.
یاد می‌گیریم تفاوت بین خودآگاهی و روابط اجتماعی چیست؟ چگونه به نقاط ضعف و قوت خود پی‌ببریم؟ چگونه یک عزت نفس پایدار و قوی داشته باشیم.
و در نهایت با تست بار-آن و تحلیل آن برای اندازه‌گیری هوش هیجانی باعث شناخت بهتر از خود می‌شود.

مخاطبان دوره هوش هیجانی

آموزش هوش هیجانی را به چه کسانی توصیه می کنیم؟

مدیران کسب و کار

فراگیری روش‌های اصولی مواجهه با تنش های بازار، گرانی‌ها، کمبود کالاها، مشکلات اقتصادی و مالی و برخورد با کارمندان

فروشندگان و مذاکره کنندگان

اگر به دنبال حرفه ای بودن در فروش و مذاکره هستید، این دوره تاثیر شگفت انگیزی در افزایش مهارت فروش شما خواهد داشت.

ارتقای مهارت فردی

بالا بردن خود آگاهی، شناخت نقاط قوت و ضعف و حل ریشه ای مشکلات با درمان افسردگی و افزایش اعتماد به نفس موجب پیشرفت در روابط شخصی و کاری شما می شود.

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

نظر شرکت کنندگان دوره‌ هوش هیجانی

من یکبار در سال 83 در دوره هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا شرکت کرده بودم و در دوره دوم هوش هیجانی هم شرکت کردم. این دوره نسبت به دوره های قبل هوش هیجانی به دلیل روز بودن مباحث و کیفیت بالا واقعا قابل تحسین بود. دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات روی افزایش مهارت های فردی خودم در امور شغلی تاثیر بالایی داشته است. این دوره را به تمامی مدیران کسب و کار و سازمان برای مدیریت بهتر سازمان و پرسنل خود برای تقویت اعتماد به نفس پیشنهاد می‌کنم.

صادق علیجانی مدیر شرکت

می توانم به یقین بگویم بعد از شرکت در دوره هوش هیجانی روی مدیرت احساسات خودم مدیریت بهتری داشتم چرا که دوره هوش هیجانی به من کمک کرد علاوه بر بهبود عزت نفس ، احساسات خودم را بهتر شناخته و در مدیریت رفتار و سبک زندگی خودم به مهارت ایده آلی برسم. من این دوره برای تمام اشخاصی که در حوزه فعالیت هنری که با احساسات سر و کار دارند پیشنهاد می‌کنم.

سپیده عالمی
سپیده عالمی عکاس

دوره هوش هیجانی در زندگی من تاثیر بالایی داشت. چرا که با شناخت و آگاهی کامل از احساسات خودم توانستیم روی آنها مدیریت خوبی داشته باشم. من دوره هوش هیجانی را به دلیل پرداختن به ابعاد مختلف مهارت فردی به خصوص افزایش اعتماد به نفس به همه پیشنهاد می‌کنم.

فاطمه رشیدیان دانشجوی بازرگانی

افزایش اعتماد به نفس ، کنترل خشم در مواقع چالش های کاری ، استرس اجرای کار، عدم کنترل احساسات در شرایط رد طراحی و ایده های خودم در زمینه طراحی فضای سبز همیشه در موفقیت کارم تاثیر منفی داشت. کار یک مهندس طراحی بسیار دقیق و طاقت فرسا است و اگر درست انجام نشود بعدها باعث افسردگی و کاهش اعتماد به نفس و هوش هیجانی خواهد شد. من با شرکت در دوره هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا و با راهنمایی استاد عزیز دکتر علوی روش های کنترل احساسات، و درمان افسردگی کاری توانستم به موفقیت های عالی در حوزه شغلی دست پیدا کنم. این دوره پیشنهاد من به تمام هم رده شغلی خودم است که یاد بگیرند از استرس دور باشند.

میثم برومند طراحی و مهندسی فضای سبز

سوالات متداول دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات

هر چقدر افراد نسبت به احساسات خود آگاهی بیشتری پیدا کنند، با آسیب های کمتری مواجه می شوند. به نقل از weforum.org ، هوش هیجانی تاثیر 65 درصدی بر امید به زندگی دارد. با افزایش هوش هیجانی، عزت نفس نیز بالا می رود و افراد حس بهتری از خود خواهند داشت که کم کم در روند زندگی آنها و دور شدن از افسردگی تاثیرگذار خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس اولین خروجی دوره آموزشی هوش هیجانی است. با فراگیری تکنیک های هوش هیجانی می‌توانیم بر احساسات خود مسلط شده، نبوغ عاطفی خود را ارتقا دهیم، شناختی صحیح از نقاط قوت و ضعف خود پیدا کنیم، به عزت نفسی پایدار برسیم، استرس‌هایی را که ممکن است با آنها مواجه شویم شناسایی و راه غلبه بر آنها را پیدا کنیم.

با این روند کم کم اعتماد به نفس تقویت شده و شخص در مسیر رشد و پیشرفت قرار می گیرد.

آموزش هوش هیجانی زمانی اهمیت پیدا می کند که در پیدایش حال خوب تاثیر بسزایی دارد و نقش کلیدی آن در مدیریت صحیح ارتباط با جامعه، همکاران و مدیران، همسر و فرزندان و سایر افراد غیرقابل کتمان است. بالطبع با بهبود روابط درون فردی و میان فردی پیشرفت در زندگی و حرفه به شدت سرعت می گیرد.

افزایش عزت نفس، کنترل خشم، تقویت اعتماد به نفس، مهار احساسات و رسیدن به بلوغ عاطفی از جمله نتایج شرکت در دوره هوش هیجانی است.

بله، شما می توانید با تهیه ویدیوی آنلاین دوره، تمام مباحث هوش هیجانی و مدیریت احساسات را که در کلاسهای دکتر یحیی علوی ارائه شده است فرا بگیرید.

آموزش هوش هیجانی برای تمام افرادیکه در شرایط پراسترس بسر می برند یا در کنترل خشم و مدیریت احساسات ضعف دارند یا دچار افسردگی هستند پیشنهاد می گردد.

بالطبع به جز افراد عادی، مدیران و فروشندگان حرفه ای برای کسب موفقیت های بیشتر نیازمند افزایش هوش هیجانی خود هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره هوش هیجانی

تماس بگیرید.