دوره حضوری

[add_to_cart id=”79098″]

ویدیو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”103435″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89965″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

دوره سازماندهی و تیم سازی :

تیم سازی یکی از مهم ترین ابزارهای یک سازمان برای رسیدن به موفقیت است. تیم و گروه شاید در دید اول به یک معنا باشند، اما در واقعیت یک دنیا تفاوت بین آنها وجود دارد. تیم به معنی مجموعه ای از افراد است که در کنار یکدیگر برای رسیدن به یک هدف خاص تلاش می‌کنند، در انجام کارها با یکدیگر هماهنگ هستند و به یکدیگر کمک می‌کنند تا سازمانی که در آن فعالیت می‌کنند به اهداف خود برسد.

حال آنکه گروه به مجموعه ای از افراد گفته می‌شود که در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند، هر کس سمت مخصوص به خود را دارد، در بین اعضای مجموعه چیزی به نام هماهنگی وجود ندارد، هر کس کار خود را بدون اینکه به دیگران توجه کند و تعاملی با آنها داشته باشد، انجام می‌دهد و در نهایت کمکی هم به دیگران نمی‌کند. حال قصد ما از این تعریف مختصر و مفید این موضوع است که تبدیل کردن یک گروه به یک تیم و دمیدن روح تیمی در مجموعه کارکنان، یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسائلی است که می‌بایست در سازمان ها انجام گردد.

تیم سازی در سازمان :

هر سازمان یک هدف والا را دنبال می‌کند و برای رسیدن به آن به یک تیم قوی و قدرتمند نیاز است. دوره سازماندهی و تیم سازی مجموعه ای از مهارت ها را به شما آموزش می‌دهد که شما با استفاده از آنها می‌توانید افرادی که در مجموعه شما مشغول به کار هستند را سازماندهی نموده و با انجام تکنیک های مختلف و دمیدن روح تیمی در آنها با استفاده از راهکارهای متعدد، آنها را تبدیل به یک تیم کنید که برای هدفی که شما برای سازمان خود در نظر گرفته اید، فعالیت نمایند.
تیم سازی یکی از مهم ترین اموری است که مدیران سازمان ها باید در دستور کار خود قرار دهند. آنچه در این دوره به دانش پذیران محترم تدریس می‌شود مجموعه ای از مهارت ها، تکنیک ها و راهکارهایی است که با فراگیری و به کار بستن آنها می‌توان مجموعه کارکنان را به یک تیم سازمان یافته تبدیل نمود و آنها را تبدیل به یک تیم با یک هدف مشخص کرد. دوره سازماندهی و تیم سازی مدرسه کسب و کار آیا توسط دکتر یحیی علوی تدریس می‌گردد که خود یکی از برترین مدیران کشور است و تیمی را در کنار خود تشکیل داده که عملکرد آنها زبانزد خاص و عام است.
یکی از مهم ترین مزیت های این دوره این است که دکتر علوی تمام تجربیات خود در زمینه تیم سازی را در کنار تعاریف آکادمیک و مهارت های کاربردی به شرکت کنندگان تدریس می‌کند که استفاده از این حجم از دانش و تجربه در کنار یکدیگر می‌تواند بهترین مجموعه علمی را تشکیل دهد تا برای دانش پذیران مفید واقع گردد. در این دوره منحصر به فرد ابتدا معانی، مفاهیم و تعاریف سازماندهی و تیم سازی تدریس می‌شود تا برای دانش پذیران، ماهیت و ضرورت تیم سازی مشخص گردد. پس از آشنایی اولیه با این مفاهیم، نوبت به آشنایی با مولفه های سازماندهی در کنار آشنایی با انواع تیم و مهم تر از آن تکنیک های تیم سازی می‌رسد. تیم سازی نیازمند انجام امور مختلف و پیاده سازی تکنیک های خاصی است که اگر به درستی انجام بپذیرند بهترین نتیجه را برای سازمان شما در پی خواهند داشت.

اصول تیم سازی :

در ادامه مباحث این دوره، دکتر علوی بصورتی عمیق تر وارد بحث تیم سازی می‌شود و اصول و راهکارهای تبدیل کردن یک گروه از کارکنان به یک تیم واقعی را به شرکت کنندگان آموزش می‌دهد. در این مرحله از آموزش های این دوره نوبت به بالا بردن مهارت های شرکت کنندگان در بحث تیم سازی می‌رسد که بصورت کاملا عملی و کارگاهی انجام خواهد پذیرفت. یکی از مهم ترین اموری که برای تیم سازی بهتر می‌بایست در نظر داشت شناخت خود سازمان و تک تک کارکنان است که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر شما با ویژگی های اعضای تیم خود آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید گام های مهم و تاثیر گذار در راستای سازماندهی آنها بردارید.
یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در این دوره تدریس می‌شود این است که چطور می‌توان جلوی گروه سازی را در سازمان گرفت و اگر گروه هایی در سازمان تشکیل گردید چطور آنها را به سوی تیم شدن پیش برد. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و موردی است که در دنیای واقعی سازمان ها اتفاق می‌افتد و باید در این باره آموزش دید. این دوره در واقع یک دانشگاه بزرگ برای مدیرانی است که به دنبال تشکیل یک تیم حرفه ای هستند تا بتوانند به سوی اهداف خود پیش بروند.

سر فصل های دوره ساماندهی و تیم سازی :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • ویژگی‌های تیم‌های موفق کاری
 • آشنایی با نقش‌های نه‌گانه در طراحی تیم
 • رموز موفقیت تیم‌های کاری
 • خلق فرهنگ تیمی در سازمان
 • سنجش عملکرد تیم‌های کاری

[/uncode_list]

مهندس حامد حیدری

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکتری مدیریت گرایش مدیریت منابع انسانی. ( رتبه نخست آزمون ورودی)
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر دوره های حرفه ای کسب و کار ( MBA , DBA )
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر در دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری
 • 14 سال سابقه اجرایی مستمر در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانکداری در سطح کارشناسی تا مدیریتی
 • مولف بیش از 10 مقاله علمی پژوهی
 • سخنران کلیدی در 7 سمینار و همایش داخلی
 • مشاور مدیریت کسب و کار در بخش صنایع و خدمات

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده سازماندهی و تیم سازی :

مخاطبین دوره سازماندهی و تیم سازی :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران کسب و کارها :

همان طور که پیش تر نیز توضیح داده شد، تیم سازی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مهارت هایی است که مدیران و سرپرست های سازمان ها باید درباره اش آموزش ببینند. گروه شدن اعضای هر سازمان مانند سمی است که به خورد اعضای آن سازمان می رود و حرکت آن را کند و در طولانی مدت به کل از حرکت در مسیر اهداف سازمان باز می دارد. مدیران کسب و کار می بایست مهارت هایی را بیاموزند که به آن ها کمک می کند بتوانند کاری انجام دهند تا کارکنان خود را به یک تیم منسجم تبدیل کنند. تیمی که اهداف مجموعه را اهداف خود می دانند و هر لحظه برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

 • کارکنان سازمان ها :

تمام کارکنان سازمان ها می بایست با معانی تیم و اهداف آن آشنایی پیدا نموده و اطلاعات خود را در آن باره افزایش دهند. افرادی که برای سازمان های مختلف فعالیت می کنند باید با تفاوت های گروهی کار کردن و تیم بودن آشنایی پیدا کنند و بیاموزند چطور به یک عضو تیم تبدیل شده و کارها را به صورت تیمی پیش ببرند.

 • افرادی که علاقمند هستند در آینده وارد حوزه مدیریت سازمان ها بشوند :

افرادی که می خواهند در آینده وارد حوزه مدیریت کسب و کارها بشوند باید با مفاهیم و اصول تیم سازی آشنایی پیدا کنند و مهارت های لازمه را بیاموزند تا بتوانند زمانی که سکان دارد یک سازمان شدند، آن را به بهترین شکل اداره کنند و تیمی تشکیل دهند که همه با هم دست به دست هم داده و برای رسیدن سازمان به هدفش تلاش کنند.[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

افسانه رئیسی

خانه دار

 من قبلا خیلی زود عصبانی می شدم و به هر چیزی سریع واکنش نشان می دادم اما از زمانی که در کلاس شرکت کردم احساس می کنم خیلی روی شخصیتم تاثیر داشته و باعث شده که قبل از هر واکنشی خوب فکر کنم.
به نظر من این دوره محدودیت سنی ندارد، اما اگر خودم از سن پایین تر شرکت کرده بودم خیلی بهتر بود، چون هر چه سن بالاتر می رود مقاومت ما نسبت به تغییرات بیشتر می شود.

علی رضائیان

خلبان

هوش هیجانی کلمه ای نا آشنا برای عوام مردم است و اکثرا معنی این کلمه را نمی دانند. طبق آماری از سازمان جهانی سلامت، کشور ما یکی از عصبانی ترین مردم را دارد که اگر این عصبانیت کنترل نشود، عواقب بسیار بدی مثل قتل، خشونت، خیانت در زندگی زناشویی و طلاق را به همراه خواهد داشت.
به نظر من این دوره برای نوجوانانی که در اوج خشونتشان هستند و توانایی کنترل شرایط را ندارند مناسب و تاثیر گذار است همان طور که در زندگی من و بقیه افرادی که در این کلاس بودیم تاثیر داشته است.

ناصر عبادی

کارشناس املاک

من شخصا در زمینه کنترل احساسات در زندگی و حرفه ام دچار مشکل بودم و این تاثیری منفی بر آن ها گذاشته بود. با شرکت در این کلاس سعی کردم روند کاری و زندگی ام را بهتر کنم، که در این امر موفق هم بودم. به نظر من شرکت در دوره هوش هیجانی برای هر کسی در هر زمینه شغلی لازمه، هرچه افراد در سن پایین تر در این دوره شرکت کنند، تاثیر بهتری خواهند گرفت اما هیچ وقت برای شرکت در این دوره دیر نیست.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید