دوره حضوری

[add_to_cart id=”75838″]

دوره حضوری

[add_to_cart id=”102885″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”88862″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89963″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

دوره مدیریت و مهندسی فروش :

فروش به عقیده بسیاری قلب تپنده هر مجموعه ای است زیرا فعالیت و ادامه حیات هر سازمان مرهون فروش بالای محصولات و یا خدمات آن شرکت است. اگر یک شرکت بهترین پرسنل را در اختیار داشته و بهترین محصولات یا خدمات را ارائه دهد اما فروش مناسبی نداشته باشد، گویا فعالیت تمام مجموعه در کل حاصلی نداشته است. بنابراین فروش بیشتر مسئله ای است که تمام کارکنان یک مجموعه باید برای رسیدن به آن گام بردارند. هرچه فروش یک مجموعه بالاتر باشد، قطعا در زندگی حرفه ای تمام کارکنان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

تضمین فروش :

در بازار رقابتی امروز که همه با تمام قوا در حال کار هستند تا مشتریان خود را افزایش دهند و مشتریان ناامید دیگران را به سمت خود جذب کنند، هر مجموعه برای اینکه بتواند فروش خود را تضمین نموده و در راستای افزایش آن گام بردارد نیازمند ابزارهای متعددی است که یکی از مهم ترین این ابزارها فروشندگان هستند. حجم بسیار بالایی از فروش محصولات و یا خدمات شرکت ها مرهون فعالیت فروشندگان است. فروشندگان باید با استفاده از مهارت های ذاتی و مهارت هایی که فرا گرفته اند بتوانند مشتریان قدیمی را قانع کنند که همچنان از آنها خرید کنند و در این میان به دنبال جذب مشتریان جدید نیز باشند.
برای اینکه مجموعه در مسیر درست حرکت کند، باید در حوزه فروش مهندسی انجام شود. بدین معنی که تمام گام هایی که نیاز است برداشته شود، آموزش هایی که اعضا باید ببینند، استراتژی هایی که باید تدوین شود همه باید هم سو بوده و با یک برنامهریزی و یک هدف که دقیقا بالابردن فروش مجموعه است، انجام شود. یکی از اساسی ترین کارهایی که باید در این حوزه انجام گردد این است که فلسفه فروش در چنین بازار سختی که رقابت بیداد می کند، مشخص گردد. هر مجموعه باید بداند مشتریانش دقیقا چه نیازهایی دارند و برای رفع نیازها و حتی ایجاد حس نیاز در آنها فعالیت کند.

استراتژی فروش

یکی دیگر از گام هایی که باید برای مدیریت فروش برداشته شود، این است که باید استراتژی فروش مجموعه تدوین گردد. استراتژی فروش یک برنامه است که محصولات و خدمات یک مجموعه را در موقعیت کسب یک مزیت رقابتی قرار می دهد. این استراتژی عموما جهت ورود بیشتر به بازارهای هدف، معرفی محصولات جدید، پیش بینی بازار و افزایش مشتریان تهیه می گردد. در واقع هدف از تعیین استراتژی فروش تمرکز بر مشتریان و کارآمد بودن محصولات یا خدمات برای آنهاست. در صورتی که یک استراتژی فروش موفق تهیه و به کارگیری شود، نیروهای فروش بهتر و در زمان صحیح تر می توانند مشتریان واقعی را هدف قرار دهند.
فروش یک مهارت است که در واقع از مجموعه ای از مهارت ها در کنار یکدیگر تشکیل شده است. هر فردی که در امر فروش فعالیت می کند باید این مهارت ها را در خود پرورش دهد تا بتواند در راستای حرفه ای تر شدن گام بردارد. بسیاری افراد به صورت ذاتی فروشنده به دنیا می آیند و گویا برای این کار ساخته شده اند. اما فروشندگان موفق بسیاری هم در جهان فعالیت می کنند که فروشنده آفریده نشده اند و با تقویت استعداد ها و مهارت های خود توانسته به این جایگاه برسند. یکی از مهم ترین امور در تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای، تقویت استعداد ها و مهارت های فردی در کنار فراگیری مهارت های کلیدی این حرفه است.
یک فروشنده باید آموزش های فراوانی ببیند تا بتواند در دنیای واقعی از آنها استفاده کند. آموزش هایی که کاربردی بوده و فرد بتواند در دنیای واقعی از آن ها به آسانی بهره ببرد. یکی از این مهارت ها اعتمادسازی است. ایجاد اعتماد در مشتری یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک فروشنده باید دارا باشد. زمانی که مشتری به شما اعتماد کند در واقع شما درب را برای خود باز کرده اید تا بتوانید از دیگر مهارت های خود استفاده کنید و ابتکار عمل را در دست بگیرید. یکی از حیاتی ترین مهارت هایی که در دوره مدیریت و مهندسی فروش به شما آموزش داده می شود، اعتمادسازی در مشتری است.

مهارت دوست یابی

یکی دیگر از مهارت هایی که هر فروشنده موفق باید در خود پرورش دهد، دوست یابی است. دوست یابی بدین معنی است که شما با مشتری که نمی شناسید طوری رفتار کنید که او احساس کند دوست شماست و شما صلاح او را می خواهید. زمانی که چنین حسی در مشتری ایجاد شود، به زبان ساده شما می توانید هرچه می خواهید به او بفروشید. در دوره مدیریت و مهندسی فروش تمام مهارت هایی که نیاز است یک فروشنده موفق در خود ارتقا دهد به او آموزش داده می شود. این آموزش ها تئوری نیست و تجربیات یکی از برترین فروشندگان ایران یعنی دکتر یحیی علوی است و شما می توانید تمام این مهارت ها را به محض خروج از دوره به کار ببندید و نتیجه بگیرید.
در ادامه مباحث این دوره، دانش پذیران با مدل های مختلف فروش آشنایی پیدا می کنند تا دید بازتری نسبت به مقوله فروش پیدا کنند. یکی از مهم ترین مواردی که در فروش تاثیر مستقیم دارد، نحوه مذاکره فروشنده با مشتریان است. مذاکره تکنیک های متعددی دارد که اگر به دقت فرا گرفته شده و اجرا شود می تواند تاثیرهای بسیار مثبتی در جذب و قانع سازی مشتریان داشته باشد.

تکنیک های استخدام و مدیریت تیم فروش

بخش بعدی و مهمی که در این دوره تدریس می شود نحوه استخدام و مدیریت تیم فروش است. اگر شما علاقمند باشید تا برای بخش فروش خود یک تیم در نظر بگیرید باید آموزش های مهمی ببینید که از زمان مصاحبه و استخدام فروشندگان تا آخرین لحظه ای که قرارداد نهایی می شود، به کار شما خواهد آمد. روش های استخدام تیم فروش از این جهت اهمیت دارد که باید حقوق و پورسانت تیم فروش تعریف شده و به نحو احسن اجرا شود. یکی دیگر از بخش های مهم این حوزه این است که فروش به دلیل سختی بسیاری که دارد نیازمند این است که شما همیشه حواستان به فروشندگان تان باشد. به طور مثال یکی از معمول ترین اتفاقاتی که برای فروشندگان می افتد این است که آنها به دفعات بالا نه می شنوند و ممکن است پس از شنیدن چند نه نا امید شوند. شما باید بتوانید به تک تک اعضای تیم فروش خود روحیه داده و آن ها را به روش های متعددی تشویق به ادامه فعالیت کنید. شما باید به آن ها یاد بدهید که چگونه نه را به آری تبدیل کنند و برای جذب مشتریان بیشتر تلاش کنند.
دوره مهندسی فروش مانند یک دانشگاه فروش است که مهم ترین موارد را در حوزه فروش به شما آموزش می دهد و از شما یک فروشنده و مدیر فروش همه فن حریف می سازد.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • فلسفه فروش در بازار رقابتی
 • تفاوت شغل فروش و مهارت فروشندگی
 • آشنایی با استعدادهای ذاتی و روش تقویت استعدادها
 • آئین دوست یابی در فروش
 • اعتمادسازی و روشهای جلب اعتماد مشتری
 • استراتژی های رشد فروش
 • مدلهای فروش در کسب و کار
 • نحوه ایجاد و مدیریت تیم فروش
 • آشنایی با انواع مدل های فروش و مدیریت حساب مشتری (Account Management)
 • مهارت های اصلی یک فروشنده موفق
 • آشنایی با NLP و نیاز سنجی مشتری
 • شخصیت شناسی NLP و روش های مذاکره با مشتریان و کارمندان بر اساس همین مدل
 • روش های ساخت تیم فروش از قبیل استخدام، سوالهای مناسب برای مصاحبه شغل فروش حقوق و پورسانت
 • مدیریت تیم فروش و نحوه انگیزه دادن و تنبیه پرسنل
 • هفت استراتژی مدیریت تیم فروش برای عملکرد و راندمان بالاتر
 • استراتژی های فروش مستقیم
 • فرآیند فروش مستقیم و دوره های ویزیت
 • آشنایی با قیف فروش و مدل های تقسیم بندی مشتریان
 • چگونگی تغییر فرآیند فروش به فرآیند خرید
 • روشهای شناسایی نیاز مشتریان
 • نحوه واجد شرایط کردن مشتری در جلسات حضوری
 • روشهای معروف نهایی سازی قرارداد _ closinca

[/uncode_list]

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

گالری دوره های برگزار شده دوره مدیریت و مهندسی فروش :

مخاطبین دوره مدیریت و مهندسی فروش :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • فروشندگان : این دوره برای تمام فروشندگان عزیزی که در حال فعالیت در این حوزه هستند مناسب است. فروشندگان حرفه ای مدام باید به فکر ارتقای مهارت های خود باشند تا به نوعی از قافله جا نمانند زیرا هر روز خیل عظیم فروشندگان با دانش و مهارت به بازار افزوده می شوند که اگر شما بهتر از آنها عمل نکنید دیر یا زود جایگزین شما می شوند. بنابراین اگر شما یک فروشنده هستید و می خواهید همانطور که اکنون عملکردی عالی دارید، در سالهای آینده نیز همین جایگاه را داشته باشید، باید مهارت های خود را بالا ببرید و با تکنیک های روز آشنا شوید. این دوره از شما فروشنده ای همه فن حریف می سازد که قادر است هر محصول یا خدمتی را به هرکسی که می خواهد بفروشد.
 • افرادی که قصد دارند وارد حوزه فروش بشوند : فروش به صورت مستمر در چند سال اخیر جز پر درآمدترین حرفه ها به شما می رود و هر روز به تعداد افرادی که علاقمند هستند به حوزه فروش وارد شوند، اضافه می گردد. تمام عزیزانی که قصد دارند وارد حوزه جذاب فروش بشوند می بایست حداقل هایی که نیاز است از فروش بدانند را فرا بگیرند و دانش خود را در زمینه فروش افزایش دهند. این دسته از افراد همچنین باید مهارت های مهمی که از آنها یک فروشنده موفق و حرفه ای می سازد را یاد گرفته و به کار ببندند. در این دوره مواردی آموزش داده می شود که برای افراد تازه کار در حوزه فروش، مانند تجربه کردن 2 سال فعالیت در این حوزه است.
 • مدیران و سرپرست های فروش : این دوره برای این دسته از افراد یکی از حیاتی ترین دوره هاست. در این دوره آموزش هایی داده می شود که مدیران و سرپرست های فروش با استفاده از آنها می توانند مهارت های مدیریتی خود در زمینه فروش را ارتقا دهند و با دید وسیع تری نسبت به بازار در آن فعالیت کنند. در این دوره همچنین روش های استخدام تیم فروش و اصول تعیین استراتژی های فروش آموزش داده می شود که در امر مدیریت فروش بسیار مهم است. مهارت هایی که در این دوره تدریس می شود تجربه های موفق هزاران مدیر تاثیرگذار است که در قالب یک دوره 30 ساعته تقدیم شما می گردد.
 • افرادی که به حرفه فروش علاقمند هستند : این دوره برای افرادی که به حوزه فروش علاقمند هستند و می خواهند اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرند نیز مناسب است زیرا همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، اطلاعاتی که طی این دوره در اختیار دانش پذیر قرار داده می شود، تجربه چند سال فعالیت در حوزه فروش است که این عزیزان می توانند به آسانی آن را فرا بگیرند و برای آینده فعالیت های خود استفاده نمایند.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان دوره مدیریت و مهندسی فروش :

سید رضا حسینی

مشاور املاک

 به نظر من این دوره بسیار کاربردی و عالی و بی نظیر است.
این دوره می تواند در زندگی شخصی و همچنین میزان فروش ، فروشنده تاثیر گذار باشد.
کسانی که مثل بنده در قسمت فروش فعالیت می کنند ، برای ارتقاء فروششان ، دعوت میکنم که در این دوره شرکت کنند.
به نظرم سبک تدریس جناب دکتر علوی ، بسیار بی نظیر و شگفت انگیزه و اینکه یک کلاس کاملا کارگاهی و عملی است.

اشکان احمدیان

دانشجوی مهندسی صنایع

دوره مدیریت و مهندسی فروش نه فقط در زندگی کاری بلکه در زندگی شخصی هم بسیار مفید و موثر بود و تاثیر زیادی برای بنده داشت.
پرسنل موسسه آیا بسیار خوش برخورد هستند و هم دکتر علوی و هم سایر اساتید ، تک تک دانشجویان را آنالیز می کنند و مشکلاتی که وجود دارد را به آنها می گویند

سحر فراهانی

مشاور حقوقی

در دوره مدیریت و مهندسی فروش با تکنیک هایی که دکتر علوی یاد می دهند ، کمک فراوانی در زمینه فروش و به نظرم هر شغل دیگری به افراد خواهد کرد. حتی در روابط عادی که با سایرین داریم ( خانواده ، دوستان و آشنایان )
تکنیک هایی که گفته می شود بسیار کاربردی است. آدم هایی که در این دوره حضور پیدا می کنند شوق یادگیری بالایی دارند و هدفمند تر هستند.
در ابتدا افرادی که کار فروش می کنند و سپس از هر فردی که می خواهد در زمینه ی ارتباط سازی قوی تر شود ، بسیار عالیست که تکنیک های این دوره را یاد بگیرد.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

15 دقیقه از دوره را رایگان ببینید :

دیدگاهتان را بنویسید