دوره حضوری

[add_to_cart id=”75898″]

دوره حضوری

[add_to_cart id=”102899″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”87397″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”87407″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

دوره فروشندگی حرفه ای :

دوره فروشندگی حرفه‌ای

برای همه کسب و کارهایی که در دنیا فعال هستند، فروش یک قلب تپنده است که بدون آن فعالیت و ادامه حیات هیچ کسب و کاری امکان پذیر نیست. اگر یک کسب و کار را مانند یک تیم فوتبال در نظر بگیریم، فروش دقیقا مانند خط حمله ی آن تیم است که باید توپ را تبدیل به گل کند تا تیم بتواند نتیجه ی زحمات خود را ببیند.

برای اینکه خط حمله تیم بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد باید آموزش های متعددی دیده و مهارت های بسیاری کسب کند تا بتوانند به عنوان یک فرد همه فن حریف در بازار فعالیت نماید.

به طور مثال هر فروشنده ای که مشغول فعالیت است یا قصد دارد در آینده به عنوان فروشنده فعالیت نماید، ابتدا باید اصول اولیه فروشندگی را فرا بگیرد. فروشندگی 7 اصل مهم و اصولی دارد که بصورت مهارتی آموزش داده می شود. این 7 اصل مهم به عنوان سنگ بنای فروشندگی شناخته می شود و فراگیری اش برای همه عزیزان فعال در این حوزه ضروری است.

تکنیک معرفی محصول در فروشندگی حرفه‌ای :

هر فروشنده می بایست تکنیک های متعددی برای فروشندگی فرا بگیرد. اولین قدم در امر فروش، معرفی کامل و بی نقص محصول است که باید با چاشنی جذابیت همراه گردد تا بتواند از همان ابتدا مشتری را برای خرید قانع نماید. این امر یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارهایی است که یک فروشنده موفق باید بیاموزد و آن را همیشه به کار ببندد.

فن بیان در فروش :

مهارت مهم بعدی که هر فروشنده یا باید به صورت ذاتی داشته باشد یا آن را به صورت حرفه ای فرا بگیرد، فن بیان است. فن بیان تقریبا مهم ترین ابزار برای هر فروشنده است زیرا یک فروشنده موفق باید بتواند ابتدا با صحبت ها و نفوذ کلامی که دارد مشتری را برای خرید قانع نماید. فن بیان در واقع از اولیه ترین مهارت ها برای هر فردی است که در حوزه فروش فعالیت دارد زیرا خیلی اوقات فروش حضوری نیست و تلفنی انجام می شود که در این حالت تنها ابزار فروشنده فن بیان می باشد.

داستان سرایی در فروشندگی حرفه‌ای :

یکی از راه هایی که به وسیله ی آن می توان مشتری را قانع نمود، داستان سرایی در فروش است. هر فروشنده باید برای متقاعد نمودن مشتری از هر روشی که می تواند استفاده نمود. یکی از شاخص ترین روش های متقاعد سازی، داستان سرایی در فروش است. بدین طریق که هر فروشنده باید بتواند با صحبت هایش محصول یا خدمت را به بهترین شکل ممکن پرزنت نموده و تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب بگذارد تا بتواند به هدف خود برسد.
مردم جهان سلیقه های بسیار متفاوتی دارند که بنابر این سلیقه ها نیازهایی نیز دارند که هر فروشنده برای اینکه بتواند محصول خود را به فروش برساند باید با نیازهای مشتری آشنا شود. بسیاری از اوقات مشتریان نیازهایی دارند که کاملا مشخص است و ما فقط باید آن را برای مشتری یادآوری نموده و کاری کنیم تا مشتری نسبت به نیاز خود به آن محصول یا خدمت، اطمینان حاصل نماید. استیو جابز در یکی از مصاحبه هایش اذعان می کند که بسیاری اوقات باید این نیازها را برای مشتریان تعریف کنیم. مثلا باید یک خدمت یا محصولی را ایجاد و آن را به مشتری پرزنت کنیم تا او به این جمع بندی برسد که به آن نیاز دارد.

زبان بدن در فروش :

مهارت مهم و حیاتی بعدی که هر فروشنده باید آن را فرا گرفته و به صورت حرفه ای از آن استفاده نماید، زبان بدن است. زبان بدن در واقع استفاده از حالات و اشارات بدن برای انتقال پیام به دیگران است. اکثریت فروشندگان باید بتوانند از زبان بدن خود استفاده نموده و پیامی را که می خواهند به طرف مقابل انتقال دهند. آنها همچنین باید بتوانند با استفاده از خواندن زبان بدن مخاطب، حالات و احساسات او را تشخیص داده و با استفاده از این دانش روند معرفی محصول و متقاعد سازی را پیش ببرند.

مذاکره در فروشندگی حرفه‌ای :

مذاکره نمودن نیز از پایه ای ترین مهارت هایی است که هر فروشنده باید به آن تسلط داشته باشد. هر فرد فروشنده که قصد دارد مشتری یا مخاطب خود را برای خرید یک محصول یا خدمت متقاعد سازد، باید ابتدا با او وارد مذاکره شود. حال این مذاکره می خواهد تلفنی یا حضوری باشد. مذاکره نمودن اصولی دارد که می بایست توسط هر فروشنده فراگرفته شود. ضمنا هر فرد فعال در زمینه فروش باید نسبت به باید و نباید های مذاکره آشنایی داشته باشد تا به صورت حرفه ای با مخاطب خود وارد مذاکره شود. اگر مذاکره بی نقص انجام شود، قطعا نیمی از راه رفته شده و راه برای نهایی سازی فروش هموار شده است.

سلیقه شناسی مشتریان در فروش :

مشتریان معمولا سلایق و نیازهای منحصر به فردی دارند که اگر این نیازها برآورده نشود، ممکن است باعث نارضایتی و یا اعتراض مشتری ها گردد. افراد فعال در حوزه فروش باید این توانایی را داشته باشند که بتوانند هر فرد ناراضی را آرام نموده و این وضعیت را مدیریت کنند. یکی از مهارت هایی که فروشندگان باید داشته باشند این است که ابتدا فرد ناراضی را آرام نموده و سپس در راستای ایجاد حس رضایت در او گام بردارند.

همه‌ی ما شاید این تجربه را داشته ایم که بخواهیم با فردی مذاکره کنیم که قابل مذاکره نیست. بسیاری از افراد هیچ علاقه ای به صحبت نمودن با فروشندگان ندارند و نمی خواهند در هیچ مذاکره ای شرکت نمایند. هر فروشنده باید به اصطلاح آدم شناس باشد تا بتواند مشتریان را بشناسد و تشخیص دهد که چه فردی قابل مذاکره نمودن است و چه فردی اینطور نیست. برنامه ریزی برای مذاکره نمودن نیز یکی از مهم ترین مراحل مذاکره است زیرا برای پیش بردن مذاکره باید از قبل بدانیم که چه وقت می خواهیم چه موردی را با مخاطب مطرح نمائیم.

تبدیل کلمه نه، به کلمه بله :

یکی از مواردی که فروشندگان به تعدد در طول فعالیت خود به آن برخورد می کنند، شنیدن نه است. حتما برای شما هم پیش آمده که با شما تماس بگیرند یا محصولی را به شما پرزنت کنند و شما به آن ها نه بگوئید. این پدیده، یک پدیده ی پر تکرار است که فروشندگان باید بتوانند با مهارت خود این وضعیت را کنترل نموده و با شنیدن یک نه نا امید نشوند. آن ها باید ابتدا وضعیت را کنترل نموده و سپس شروع به مذاکره کردن کنند تا بتوانند طرف مقابل را متقاعد سازند. هنر هر فروشنده باید این موضوع باشد که بتواند نه مشتری را تبدیل به یک بله ی رضایتمندانه کند. تعداد معدودی ممکن است این خصیصه را به صورت ذاتی در خود داشته باشند اما افرادی که این خصیصه را ندارند می توانند با فراگیری تکنیک های مربوط به این مقوله، در راستای هدف خود گام بردارند.

تنظیم قرارداد نهایی در دوره فروشندگی حرفه‌ای :

در آخرین گام برای اینکه مذاکره ای که انجام شده و زحمتی که برای فروش یک محصول یا کالا کشیده شده به ثمر بنشیند، باید یک قدم مهم و البته محکم برداشت و قرار داد را نهایی کرد. به جرات می توان گفت نهایی کردن قرارداد یا به اصطلاح closing شاید مهم ترین قدم در پروسه ی فروش باشد، زیرا زمانی که به این نقطه می رسیم، مشتری کاملا آماده شده تا خرید را انجام دهد و هنر فروشنده در این مرحله این است که اجازه ندهد مشتری برود تا بعدا تصمیم بگیرد.

فروشنده باید در این مرحله، قرارداد را ببندد، فروش را نهایی کند و پول را از مشتری بگیرد. زمانی که دریافت پول حاصل گردد، همه ی این زحمات به بار نشسته و فروش انجام شده است. نهایی کردن فروش یک مهارت بسیار مهم است که هر فروشنده باید آن را فرا بگیرد تا بتواند همه ی زحمات خود را که برای فروش کشیده شده است به بار بنشاند.

مزیت دوره فروشندگی حرفه‌ای :

تمامی مهارت ها و مواردی که ذکر شد، مهارت هایی است که یک فروشنده که می خواهد در بازار کنونی که از فروشندگان متعدد و توانمند اشباع شده فعالیت نماید، باید از همه ی آن ها برخوردار بوده و چه بسا در همه ی آن ها حرفه ای نیز باشد. همه ی این مهارت ها یک جا و به صورت یک دوره تحت عنوان دوره فروشندگی حرفه ای در موسسه کسب و کار آیا ارائه می گردد. این در حالی است که اگر بخواهیم این مهارت ها را در موسسات دیگر فرا بگیریم باید در چند دوره ثبت نام کنیم که به طبع هزینه ی چند برابری نیز در پی خواهد داشت اما این دوره تمامی مهارت ها را یک جا ارائه می نماید که یک فرصت استثنایی برای عزیزانی است که در حوزه فروش فعالیت می نمایند.

سر فصل های دوره فروشندگی حرفه‌ای :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 •  آشنایی با مهارت های سخت و نرم فروش

مهارت‌های سخت  Hard Skills به توانایی شما در انجام وظایف فنی و تخصصی گفته می‌شود؛ مثلاً  اینکه در به‌ کارگیری چه نرم‌افزارهایی مهارت دارید؟ چند نرم‌افزار مورد نیاز دانش خود را به صورت کاملاً تخصصی استفاده می‌کنید؟

مهارت‌های نرم یا Soft Skills مهارت‌های فردی مربوط به شخصیت شما در تعامل با دیگران است. این مهارت‌ها در شیوۀ تربیت و نگرش شما به زندگی ریشه دارند؛ مهارت‌هایی مانند حل مسئله، توانایی هماهنگی در کار تیمی و….

 • هفت اصل فروشندگی حرفه ای

شامل نحوه مشتری یابی، روش های ایجاد ارتباط و جلب اعتماد، روش‌های تشخیص نیاز مشتری، روش های معرفی محصول و خدمات، روش های پاسخ به تعارضات، روش های نهایی کردن فروش، روش ایجاد چرخه فروش مجدد

 • معرفی تاثیرگذار و حرفه ای محصول/خدمات در 90 ثانیه اول

مشتریان شما در همان 90 ثانیه اول محصول شما را می خرند. اما چگونه و با چه روشی بتوانید محصول و خدمات خود را در 90 ثانیه بفروشید به شما آموزش داده می شود.

 • یادگیری مهارت های فن بیان، نفوذ کلام و ارتباط موثر در فرآیند مذاکره

روش های واضح صحبت کردن و چگونگی استفاده از عبارت های اول شخص را یاد خواهید گرفت. باید یاد بگیرید اغراق نکنید و از روش های تکرار برای افزایش برد کلام خود استفاده کنید. دیگر سر فصل های آموزشی این دوره شامل :

 • داستان سرایی در فروش و روش های پرزنت محصول
 • آشنایی با نحوه سوال پرسیدن مناسب در جلسه فروش
 • آشنایی با نیاز و خواسته مشتری
 • آشنایی با مدل SPIN
 • آشنایی با اصول مذاکره در فروش
 • آشنایی با سبک های مختلف رفع تعارض و مدیریت اعتراضات مشتری
 • آشنایی با 10 دلیل اصلی که از مذاکره فرار می کنیم
 • هشت نشانه مشتری قابل مذاکره
 • روشهای موثر در برنامه ریزی مذاکره
 • آشنایی با روشهای چانه زنی و پاتک های آن
 • تبدیل تعارض و مناظره به مذاکره
 • چگونه نه را تبدیل به بله کنیم
 • نهایی سازی فروش و روش های قرارداد بستن و پول گرفتن از مشتری

[/uncode_list]

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

گالری دوره های برگزار شده فروشندگی حرفه‌ای :

مخاطبین دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران کسب و کارها: کارآفرینان و مدیران بسیاری از کسب و کارها علی رقم در اختیار داشتن ایده های نوین و شایستگی های بسیار، به دلیل عدم موفقیت در جذب و نگهداری مشتریان خود با شکست مواجه می شوند. این موضوع اهمیت فراگیری مهارت های فروش را برای این گونه افراد بیش از پیش نمایان می سازد.
 • فروشندگان: همه افرادی که در حوزه فروش فعالیت دارند، باید به طور مکرر مهارت های خود در زمینه فروش را بالا و بالاتر ببرند تا بتوانند به یک فروشنده ی همه فن حریف تبدیل شوند. بسیاری از فروشندگانی که هم اکنون در این شغل فعالیت می کنند، درآمد کافی به نسبت فعالیتی که دارند کسب نمی کنند. دلیل این موضوع عدم برخورداری از مهارت های حیاتی فروش است، زیرا این افراد بنا بر دلایلی وارد این کار شده و به صورت علمی مهارت های فروش را فرا نگرفته اند. این دسته از افراد می توانند با شرکت در دوره های مرتبط، مهارت های خود را بالا ببرند تا بتوانند افراد بیشتری را متقاعد و درآمد خود را بالا ببرند.
 • مذاکره کنندگان: افرادی که به عنوان مذاکره کننده فعالیت می کنند، ابتدا باید مهارت های بنیادی این امر را فرا گرفته و سپس وارد این حوزه شوند. گرچه بسیاری از افراد به صورت ذاتی این مهارت ها را دارند و به اصطلاح مذاکره کننده به دنیا می آیند، اما بسیاری افراد هم نیاز دارند تا این مهارت ها را فرا بگیرند تا بتوانند در حین مذاکرات خود از آن ها استفاده نموده و مذاکرات را به ثمر بنشانند. لازم به ذکر است بسیاری از مذاکره کنندگان برتر جهان، افرادی هستند که به صورت ذاتی این مهارت ها را نداشته و این مهارت ها را فرا گرفته اند.
 • افرادی که علاقمند هستند تا در حوزه فروش فعالیت کنند: تمامی افرادی که علاقه دارند به حوزه فروش وارد شوند، قبل از وارد شدن به این حوزه می بایست مهارت های لازم برای این شغل را فرا بگیرند و با فراگیری پیش نیاز های مرتبط به این بخش وارد شوند تا بتوانند با تمام قوا وارد بازار شده و از همان ابتدا بهترین بازدهی را داشته باشند. با توجه به تعدد فروشندگان برتر در همه حوزه ها، برای رقابت با این دسته از افراد باید با دست پر وارد شد تا بتوان آن ها را پشت سر گذاشت. بنابراین یادگیری مهم ترین تکنیک های خود فروشی جز حیاتی ترین و اساسی ترین مهارت هایی است که هر فروشنده باید فرا گرفته و سپس وارد بازار شود.
 • کسانی که درآمد زایی شان در راستای جلب اعتماد دیگران است: بسیاری از افراد از جمله فروشندگان درآمدشان دقیقا به میزان اعتمادی که می توانند از دیگران جلب کنند بستگی دارد. هر فروشنده برای اینکه بتواند فروش را تجربه کند، باید بتواند اعتماد مشتری را جلب کرده و بتواند او را متقاعد کند که بهترین خرید را انجام می دهد. برای نیل به این هدف، افراد باید مهارت های جلب اعتماد و متقاعد سازی را در بالاترین سطح فرا بگیرند تا بتوانند در راستای هدف خود که در آمدزایی بیشتر است گام بردارند.
 • کسانی که به دنبال شغل دلخواه خود هستند یا علاقمند هستند تا موقعیت های شغلی بهتری داشته باشند: همه افرادی که به دنبال شغل بهتری می گردند یا در کل به دنبال پیدا کردن شغل مورد نظر خود هستند، با بالا بردن مهارت های خود می توانند سریع تر در راستای رسیدن به هدف خود گام بردارند، زیرا هرچه مهارت های ما بیشتر باشد، موقعیت های شغلی موجود برای ما بیشتر شده و ما به هدف خود نزدیک تر می شویم.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان فروشندگی حرفه‌ای :

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید