دوره حضوری

[add_to_cart id=”79100″]

ویدیو آنلاین دوره

[add_to_cart id=” 103443″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89964″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

دوره رفتار سازمانی :

رفتار سازمانی یک حوزه مطالعاتی است که به بررسی رفتار انسان ها در محیط های سازمانی و همچنین به بررسی تاثیر افراد، گروه ‌ها و ساختارهای تشکیلاتی بر رفتار‌ های درون یک سازمان می‌پردازد، که هدف از آن بهبود عملکرد سازمان است. رفتار سازمانی در حقیقت یک ابزار انسانی است که در راستای بهبود عملکرد کارکنان و در نهایت خود سازمان به کار گرفته می شود.
برای اینکه بتوانیم کارکنان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم، می بایست آنها را از مناظر مختلف شخصیتی، نگرشی و ارزشی، نیازها و روانشناسی، به خصوص در تعاملات بشناسیم و بدانیم که چه تکنیک هایی را برای یک رابطه پایدار و موفق بایستی مد نظر خود قرار دهیم.
هدف از فراگیری رفتار سازمانی اولا شناخت نحوه رفتار کردن افراد در شرایط مختلف، دوما درک آنچه افراد مختلف انجام می دهند، سوما بررسی نمودن روابط دورن سازمانی و پیش بینی رفتار کارکنان با استفاده از قابلیت های آنها و در نهایت کنترل رفتار کارکنان در راستای بهبود عملکرد سازمان است.
دوره رفتار سازمانی مدرسه کسب و کار آیا با هدف آشنایی دانشپذیران با مفاهیم کلیدی رفتار سازمانی، چگونگی مدیریت کارکنان به بهترین نحو ممکن و ایجاد انگیزش در آنها برای ایجاد بهره وری بیشتر، تهیه گردیده است.
در این دوره که به همه مدیران و سرپرستان کسب و کارها و همچنین همه عزیزانی که در محیط های سازمانی فعالیت می کنند توصیه می شود، ابتدا مفاهیم بنیادی رفتار سازمانی و تعریف جامع آن آموزش داده می شود تا دانشپذیران محترم با مفهوم اساسی رفتار سازمانی آشنایی پیدا کنند و هدف از رفتار شناسی سازمانی را بشناسند. به علت اینکه در رفتار سازمانی، کلیدی ترین عضو، کارکنان مجموعه هستند، برای اینکه بتوان آنها را به صحیح ترین شکل مدیریت نمود، می بایست ابتدا با مولفه های رفتاری افراد مختلف آشنا شد. این مولفه ها عبارتند از شخصیت کارکنان، نگرش آن ها، ارزش های آنها و همین طور عزت نفس آنها.
پس از اینکه با این مولفه ها آشنا شدیم و یاد گرفتیم چگونه آنها را در تصمیمات خود دخیل کنیم، نوبت به تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل می رسد. برای مدیریت هر چه بهتر یک تیم شما باید یک رهبر خوب باشید. در این بخش از دوره زمان آن فرا رسیده که شما با اصول رهبری و سبک های متفاوت آن آشنا شوید تا برای خود یک سبک رهبری در نظر گرفته و آن را در سازمان خود اعمال کنید.
در ادامه مباحث رفتار سازمانی و پس از آشنایی با سبک های رهبری، اکنون زمان آن است که یاد بگیریم چگونه رفتار های متفاوت کارکنان با خود و دیگر اعضای مجموعه را مدیریت کنیم. یکی از مهم ترین نکات در علم رفتار سازمانی، مدیریت رفتار کارکنان است که فرهنگ سازمانی و رفتار صحیح سازمانی را شکل می دهد. ما باید کارکنان خود را مدیریت و به سمت و سوی درست هدایت کنیم. اگر آنها نمی دانند که اغلب اوقات هم همین طور است، این وظیفه ماست که آنها را هدایت نموده و آموزش دهیم.
پس از آنکه مدیریت رفتار کارکنان را فرا گرفتیم، زمان آن است که مهارت های فردی خود را تقویت نموده و ارتقا دهیم. ما هر چه مهارت های بیشتری داشته باشیم بهتر می توانیم در موقعیت های مختلف عکس العمل های مناسب تری داشته باشیم.
در ادامه مطالب کاربردی دوره رفتار سازمانی نوبت به فراگیری مهارت هایی می رسد که به شما این امکان را می دهد تا از توانمندی های کارکنان خود به بهترین شکل در راستای اهداف سازمان بهره ببرید. شما باید کارکنان خود را به خوبی بشناسید و با شناختی که از آنها پیدا می کنید کارهایی را به آن ها محول کنید تا بالاترین بازدهی را برای سازمان داشته باشند.
در انتها هم شما به صورت کاربردی خواهید آموخت چگونه سبک مناسب ارتباطی با مخاطبان، مشتریان و کارکنان را انتخاب کنید، چگونه زمانی که قصد دارید با کارکنان خود تعامل کنید در دام اشتباهات مختلف نیفتید و در نهایت شما آموزش می بینید تا چگونه منابع انسانی خود را به کار بگیرید تا بالاترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. شما همچنین خواهید آموخت تا چگونه کارکنان خود را با اطلاعاتی که نسبت به رفتار سازمانی کسب نموده اید، راضی نگه دارید و آن ها را از دست ندهید.
یکی از تفاوت های مهمی که این دوره کاربردی و کارگاهی با دیگر دوره ها دارد این است که مدرس آن دکتر یحیی علوی است که خود یکی از کارآمد ترین سازمان ها را اداره می کند و توانسته با پیاده نمودن علم رفتار سازمانی، فرهنگ سازمانی متفاوتی در فضاهای کاری ایران امروز به وجود بیاورد که باعث بالا رفتن بازدهی کارکنان تا حد بسیار بالایی نیز گردیده است.

سر فصل های دوره رفتار سازمانی :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • تعریف رفتار سازمانی
 • کاربردهای علم رفتار شناسی در مدیریت نیروی انسانی
 • نقش نگرش، ارزش و رفتار در بهبود شخصیت سازمانی
 • افزایش مهارت شرکت کنندگان در حوزه توسعه مهارت های فردی
 • ایجاد مهارت به کارگیری و نگهداشت منابع انسانی
 • فراگیری مهارت برخورد با دام‌های اشتباه تعاملات با کارکنان
 • مولفه های رفتار فرد: شخصیت- نگرش/ارزش- عزت نفس
 • رهبری و سبکهای آن
 • آشنایی با رفتار سازمانی و مدیریت رفتار
 • توسعه مهارت بکارگیری از توانمندی های کارکنان در راستای اهداف شغلی و سازمانی
 • ایجاد توانایی شناخت ابعاد فردی شخصیت و انتخاب سبک مناسب ارتباطی با مخاطبان، مشتریان و کارکنان

[/uncode_list]

دکتر حامد حیدری

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکتری مدیریت گرایش مدیریت منابع انسانی
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر دوره های حرفه ای کسب و کار ( MBA , DBA )
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر در دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری
 • 14 سال سابقه اجرایی مستمر در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانکداری در سطح کارشناسی تا مدیریتی

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره رفتار سازمانی :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران و سرپرستان مشاغل مختلف : مدیران و سرپرستان سازمان های مختلف مهم ترین مخاطبان این دوره هستند، زیرا این افراد اداره کنندگان مجموعه ها هستند که با افراد بسیاری در طول روز به عنوان کارمندان خود در ارتباط هستند. این افراد باید بتوانند با فراگیری مهارت های رفتار سازمانی و آموزش آنها به کارکنان خود چه بصورت مستقیم و چه غیر مستقیم کیفیت فعالیت سازمان خود را بالا ببرند و باعث بهبود عملکرد و بالا رفتن بهره وری کارکنان خود بشوند.
 • کارمندان و کارکنان سازمان ها : افرادی که به عنوان کارکنان و کارمندان سازمان ها، شرکت ها و مجموعه های مختلف مشغول به کار هستند باید همواره سعی در بهبود ارتباطات خود با همکاران و بهبود عملکرد خود داشته باشند تا بتوانند در راستای پیشرفت روز افزون مجموعه خود گام بردارند. مهارت های رفتار سازمانی قطعا یکی از مهم ترین مهارت ها برای افرادی است که در یک گروه و تیم مشغول فعالیت هستند، زیرا این موارد به آنها کمک می کند تا در هر مورد پیش آمده بهتر عمل کنند و در مجموع عملکرد حرفه ای تری داشته باشند تا بتوانند پیشرفت سازمان را سرعت ببخشند.
 • افراد جویای کار : همه کسانی که به دنبال کار هستند و یا قصد دارند به زودی در موسسه ای مشغول به کار شوند، باید همواره تلاش کنند تا مهارت های خود را ارتقا دهند و با مهارت های بالا به شرکت های مختلف مراجعه کنند. قطعا هر چه مهارت های شما بیشتر باشد، موقعیت های بیشتری خواهید داشت. یکی از مهم ترین مهارت هایی که هر فرد در محیط کاری باید از آنها برخوردار باشد، رفتار سازمانی است. رفتار سازمانی به شما می آموزد که چگونه در محیط کار رفتار کنید و چگونه ارتباطات بهتری با همکاران خود داشته باشید.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان دوره رفتار سازمانی :

شهرزاد رضایی

مدیر عامل

هر چند رشته تحصیلی من مرتبط با این دوره می‌باشد ولی انتظار این را نداشتم آموزش‌های این دوره داده  اینقدر به روز و پویاتر باشد. مطالب ارایه شده در این دوره برای من بسیار مهم و آموزنده بود. من این دوره را برای همه مدیران ارشد و میانی و مدیران کل سازمان‌ها که به دنبال افزایش توانمندی مدیریتی خود برای کنترل نیروهای انسانی خود دارند پیشنهاد می‌دهم.

امیر پایدار

مدیر عامل

دوره مدیریت سازمانی برای من در افزایش بهره وری نیروهای سازمانی خودم خیلی کمک کرد. توانستیم با شناخت نقاط ضعف و قوت نیروهای سازمانی برای ارتقا و بهبود هر چه عالی تر آنها اقدام کنم. من این دوره را برای مدیران و افرادی که به صورت یک تیم فعالیت دارند پیشنهاد می‌دهم، چون باعث افزایش بهره وری و عملکرد مجموعه سازمانی خواهد بود.

حسین امامی

مدیر عامل

دوره مهارت سازمانی مدرسه کسب و کار آیا باعث تغییر عملکرد کارکنان و مدیران یک سازمان از حالت سنتی به مدرن سازمانی می شود. و تاثیر زیادی در بهره وری نیروهای سازمانی دارد. من به شخصه این دوره را برای مدیران سازمانی در هر سطحی که باشند پیشنهاد می دهم. چون تاثیر آن در مدیریت یک سازمان بسیار بالا خواهد بود.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید