دوره حضوری

[add_to_cart id=”77009″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”88873″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”88872″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

دوره مذاکره با غول ها :

مذاکره چیست؟

مذاکره عموما به فرآیندی گفته می‌شود که هدف آن رسیدن به یک توافق یا حل اختلاف در موضوعی معین است. البته درباره مذاکره تعاریف متعددی بیان می‌شود که نمایانگر وجود نظرات مختلف درباره ماهیت مذاکره است.

بسیاری مذاکره را بهره گیری از یک سری ابزارهای روابط بین‌ فردی برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب‌تر تعریف می‌کنند که این تعریف هم می‌تواند به خوبی معنی مذاکره را بیان کند. بسیاری از بزرگان اما مذاکره را هنر چانه زنی جهت رد و بدل امتیازات می دانند که هدف از آن رسیدن به یک تفاهم مشترک است. شاید دقت نکرده باشید اما اکثریت ما در طول روز در حال مذاکره هستیم و به نوعی یک مذاکره کننده محسوب می شویم. از بین ما هم اکثرا افرادی موفق تر هستند که مذاکره کنندگان بهتری باشند.

اهمیت مذاکره در فروش

از تعریف مذاکره که بگذریم باید به اهمیت آن و تاثیری که بر کسب و کارها دارد اشاره کنیم. مهم نیست که کسب و کار شما در چه مقیاسی است یا چه تعداد مشتری دارد. مذاکره نمودن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که شما باید برای ارتقا و یا تقویت آن آموزش ببینید.

حتما برای شما هم پیش آمده از کسی خرید کنید که بهتر با شما ارتباط برقرار نموده یا مذاکره نموده است. مذاکره مهارتی است که باعث جذب مشتریان بیشتر و پیشرفت هر کسب و کاری می شود.
یکی از مهم ترین مهارت هایی که مدیران کسب و کارها باید در آن به تسلط کافی دست پیدا کنند، مهارت مذاکره است. برای پیشبرد اهداف هر سازمان، جذب مشتریان جدید، نگهداری از مشتریان قدیمی و پیشرفت مالی مجموعه نیاز به انجام مذاکرات فراوان و البته پر بازده است.

مدیران و سرپرستان سازمان ها علاوه بر اینکه باید مهارت های مدیریتی متعددی را فرا گرفته و اجرا کنند، باید مهارت های دیگری را نیز در خود پرورش دهند تا بتوانند مسیر موفقیت خود را هموار کنند. مدیران سازمان ها باید بهترین مذاکره کنندگان باشند و بتوانند در جلسات مذاکره متفاوتی که دارند، بهترین عملکرد را داشته باشند.

تبدیل شدن به یک مذاکره کننده حرفه ای

برای اینکه مدیران تبدیل به چنین مذاکره کنندگانی شوند به مجموعه ای از مهارت ها نیاز دارند که تمام این مهارت ها در قالب یک دوره در مدرسه کسب و کار آیا به آنها تدریس می شود.
دوره مذاکره با غول ها  یک تفاوت بسیار بزرگ با دیگر دوره های مذاکره دارد و آن هم این است که مدرس این دوره دکتر یحیی علوی یکی از برترین و مسلط ترین مذاکره کنندگان کشور است. در این دوره ابتدا تمام اصول حرفه ای مذاکره به شما آموزش داده می شود. دانش پذیران محترم ابتدا باید با اصول مذاکره کردن آشنا شوند و سپس بیاموزند که انجام یک مذاکره حرفه ای چه اصولی را شامل می شود. در گام بعدی یکی از مهم ترین مواردی که اغلب مردم در مذاکره نمودن با آن روبرو هستند آموزش داده می شود.

بسیاری از افراد از مذاکره نمودن می ترسند و از مذاکره یک هیولا برای خود ساخته اند. در این دوره به این دسته از افراد آموزش داده می شود چگونه بر این ترس ها فائق آمده و بتوانند بهترین مذاکره را داشته باشند.

آشنایی با مهارت های برنامه ریزی در مذاکره :

در مراحل بعدی هم به برنامه ریزی نمودن و نحوه انجام آن پرداخته می شود. یکی از اصول مهم برای انجام یک مذاکره موفق برخورداری از یک برنامه ریزی دقیق و البته حساب شده است. به طور مثال اینکه چطور شروع کنیم، چه موردی را در چه زمانی مطرح کنیم، چطور با طرف مقابل تعامل کنیم و در نهایت چطور جلسه را در کنترل خود داشته باشیم.
یکی دیگر از موارد مهمی که در جلسه مذاکره اهمیت بسزایی دارد، تکنیک های چانه زنی است. چانه زنی شاید از اساسی ترین مهارت هایی باشد که یک مذاکره کننده باید در خود پروروش داده و به تسلط در آن برسد. اصولا مذاکره برای صحبت کردن و رسیدن به یک توافق است. آنچه واضح است این موضوع می باشد که عموما دو طرف مذاکره با یکدیگر اختلافاتی دارند که یکی از مهم ترین اختلافات هم عموما قیمت است. هر کدام از طرفین که مهارت چانه زنی قوی تری داشته باشد، او برنده میدان مذاکره خواهد بود.

تکنیک های مذاکره با غول ها :

مرحله بعدی از آموزش دوره مذاکره با غول ها  به تکنیک های مذاکره باز می گردد. مذاکرات با افراد و یا مجموعه های مختلف نیازمند این است که با هر طرف با یک تکنیک مذاکره انجام شود. قطعا هر فرد یا سازمانی فرهنگ خود را دارد و باید به زبان خودش با او صحبت شود. یکی از مهم ترین موارد در مذاکره این است که تکنیک های متعددی برای مذاکره کردن آموخته و در زمان مورد نظر آن را پیاده سازی کنیم.
همان طور که می دانیم مذاکره ای موفق نامیده می شود که هر دور طرف از آن راضی بیرون بیایند. به چنین مذاکره ای برد برد می گویند. رسیدن به توافق برد برد یک مهارت کلیدی و بزرگ است که هر مدیر باید آن را فرا بگیرد. مهارتی که از مجموعه ای از تکنیک ها بوجود آمده و باعث می شود شما بتوانید با هر کسی که مذاکره می کنید، جمع بندی شما به نفع دو طرف باشد. در دوره مذاکره با غول ها به صورت کاملا کارگاهی و عملی به شما آموزش داده می شود تا این تکنیک ها را بیاموزید و چطور آنها را به کار ببندید تا نتیجه بگیرید.

مدیریت احساسات  یا هوش هیجانی :

مورد مهم بعدی که در اکثر جلسات مذاکره با غول ها  پیش می آید، اعتراض های مشتری و موضوعاتی است که او قبول ندارد و نمی خواهد آنها را قبول کند. یکی از حیاتی ترین تکنیک ها برای برقراری یک مذاکره موفق مدیریت این دسته اعتراضات است. اگر شما بتوانید مشتری خود را آرام و احساسات و تفکرات او را مدیریت کنید، قطعا پیروز میدان شما شده اید. شما قطعا در حین مذاکره از مشتریان خود نه های خیلی محکم می شنوید، اما تکنیک های جادویی در آموزش مذاکره وجود دارد که شما می توانید این نه ها را به بله تبدیل کنید. اگر شما بتوانید از پس این موضوع برآئید قطعا می توانید برنده از جلسه مذاکره بیرون بیایید.

دلایل شکست کسب و کارها :

یکی از اشتباهات کسب و کارها در فروش، ورود به حوزه فروش بدون هیچ شناخت درست و صرفا با دید سنتی و غیر تخصصی است. در صورتی که در اصول فروش برای هر بخش از کسب و کار باید یک متخصص که دارای دانش و تجربه کافی در مذاکره است کار گذاشته شود.

با توجه به همین نکته، هنر مذاکره از جمله مهارت‌های هست که هر فروشنده باید در زمینه فروش محصول و خدمات به آن تسلط و مهارت داشته باشد. بخش فروش قلب تپنده و موتور متحرک هر کسب و کار فعال در حوزه فروش محصول و خدمات است. عدم سرمایه گذاری و عدم افزایش دانش روز آن، باعث شکست بسیاری از کسب و کارها در طول این سالیان بوده است.

سر فصل های دوره مذاکره با غول ها :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 •  اصول حرفه ای مذاکره
 • آشنایی با 4 فاز مذاکره ومدل پروفسور کِندی
 • آشنایی با مدل تئوری مدیریت دکتر پارکر
 • دستور عمل های مذاکره
 • “آشنایی با مدل “خرد عملی” دکتر شوارتز
 • آشنایی با مسابقه حذفی Play-off
 • استراتژی های نقطه مقابل Counter part
 • آشنایی با واژه BATNA در مذاکره
 • نقطه ورود و خروج در هر مذاکره
 • آشنایی با ZOPA محدوده احتمالی توافق
 • یادگیری دامنه خریدار و فروشنده
 • قدرت چانه زنی
 • مدلهای پیشنهاد و پیشنهاد متقابل در مذاکره
 • چه زمانی مذاکره نکنیم؟
 • انواع مواضع گیری و تاکتیک های مربوط به منافع و چالش
 • مذاکره تلفیقی و توضیعی Integratine vs Distributive
 • تقسیم بندی منافع در مذاکره
 • تفاوت بین حل اختلاف و مذاکره
 • فرآیند حل اختلاف
 • کارکتر و لایف استایل یک مذاکره کننده حرفه ای
 • آشنایی با مذاکره تجاری
 • یادگیری فرآیند مذاکره و شخصیت مذاکره کننده
 • تاکتیک های تصمیم گیری در مذاکره
 • آنالیز پیشرفته مذاکره

[/uncode_list]

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره مذاکره با غول ها :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مذاکره کنندگان :

دوره مذاکره با غول ها برای همه عزیزانی که به عنوان مذاکره کننده مشغول فعالیت هستند، یک دوره حیاتی به شمار می رود. بسیاری از مذاکره کنندگان به علت اقتضای شغلی یا بصورت اتفاقی وارد این عرصه شده اند که به همین دلیل نیازمند آموزش های متعددی هستند تا نه تنها دانش آنها درباره مذاکره بالاتر برود بلکه مهارت های متعددی را نیز فرا بگیرند تا بتوانند مذاکرات مفیدتر و بهتری داشته باشند. دوره اصول و فنون مذاکره مدرسه کسب و کار آیا تمام آنچه مذاکره کنندگان نیاز دارند تا به یک مهره حرفه ای در جلسات مذاکره تبدیل شوند را به شما آموزش می دهد.

 • افرادی که قصد دارند وارد حوزه مذاکره بشوند :

عزیزانی که قصد دارند تا در آینده وارد حوزه مذاکره بشوند، می بایست از ابتدا بصورت اصولی دانش مذاکره کردن را فرا گرفته و سپس تمام اصول حرفه ای آن را بیاموزند. انجام یک مذاکره موفق به مهارت های متفاوتی نیاز دارد که اگر پیش از ورود به این حرفه فرا گرفته شود می تواند بهترین نتیجه را در آینده در پی داشته باشد. آنچه در این دوره تدریس می شود دقیقا تک به تک مواردی است که برای تبدیل شدن به بهترین مذاکره کننده نیاز است.

 • مدیران و سرپرست ها :

این دوره به طور خاص برای مدیرانی تدارک دیده شده است که مذاکرات فراوانی انجام می دهند یا در آینده قرار است وارد مذاکراتی بشوند که می تواند سرنوشت سازمان آنها را تغییر دهد. همه مدیران باید با اصول حرفه ای مذاکره آشنا بشوند تا بتوانند برنامه ریزی برای انجام مذاکرات را آموخته و زمان بندی آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همه مدیران همچنین باید تکنیک های مذاکره برد برد را فرا بگیرند و آنها را به کار ببندند تا بتوانند در حین این مذاکرات به توافقاتی برسند که مجموعه شان را متحول نماید. دوره مذاکره با مدیران مدرسه کسب و کار آیا در 30 ساعت از شما مذاکره کننده ای همه فن حریف می سازد که می تواند از هر جلسه مذاکره ای برنده بیرون بیاید.[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان دوره مذاکره با غول ها :

سمیه رودکی

مدیر بازرگانی و عضو هیئت مدیره شرکت تراز دکو

 اصول و فنون مذاکره از اون دوره هایی بود که من خیلی راضی بودم. من در زمینه ی کاری خیلی با آدم ها مذاکره می کنم چه در ایران چه خارج از ایران.
از تکنیک های این دوره استفاده کردم و خیلی موثر بود. به نظر من این دوره برای همه می تواند موثر باشد.
من خودم اوایل فکر نمی کردم با این نوع اطلاعات مواجه شوم ولی وقتی شروع کردم مشاهده کردم مطالبی را یاد میگیرم که فوق العاده کاربردی است.

ملیحه جان قربان

مدیر فروش شرکت راد طب نقش جهان

 دوره ی مذاکره با غول ها تکمیل کننده ی دوره های قبلی بود. افرادی که در رده های بالای شغلی (مدیران )هستند می توانند از این دوره و تکنیک های آن جهت بستن قرار داد استفاده کنند.
برای من که خیلی تاثیر گذار بود چون مهم ترین بخش فروش بسته شدن قرار داد است که اکثر بچه های فروش در این مسئله ضعف دارند.
من از زمانی که در این دوره شرکت کردم ، توانستم در این زمینه خودم را قوی کنم.
واقعا دوره عالی بود و من رضایت کامل را دارم چون هم در زندگی شخصی و هم زندگی کاری موثر بوده است.

اشکان احمدیان

دانشجوی مهندسی صنایع

مذاکره با غول ها ، در هر جایی برای آدم به کار می آید. از ارتباط سازی تا بستن قرار داد های سنگین کاری.
به نظر من این دوره برای همه می تواند موثر باشد.
از مدیر عامل برای بستن قرار داد های کاری تا کارمندان فروش برا ارتقاء میزان فروش گرفته تا افرادی که می خواهند در شرکتی استخدام شوند از تکنیک های این دوره برای گرفتن حقوق و جایگاه مناسب تر شرکت می توانند استفاده کنند.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید