دوره حضوری

[add_to_cart id=”79144″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”103441″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89968″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

آشنایی با مدیریت مالی :

مدیریت مالی به معنی مدیریت دقیق، صحیح و همچنین کارآمد منابع سازمان در راستای نیل به اهداف است. هدفی که مدیریت مالی دنبال می کند در وهله اول کنترل منابع سازمان و جلوگیری از هدر رفت این منابع می باشد. هدف بعدی مدیریت مالی که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، افزایش سرمایه سازمان می باشد که تضمین کننده موفقیت سازمان در سالهای آتی و برخورداری از منابع کافی در روزها و ماه هایی است که پیش روی سازمان قرار دارد. هدف مهم و بعدی سازمان نیز نحوه تخصیص بودجه بخش ها و موارد مختلفی است که باید بنا بر اقتضا و نیاز سازمان در آن زمان معین انجام بگیرد. اما اگر همه این موارد را کنار بگذاریم در نهایت هدف از مدیریت مالی یک سازمان، رساندن آن به سودآوری بالا و افزایش ثروت سهام داران است.
به عبارت دیگر اهمیت مدیریت مالی در هر سازمان به این دلیل است که عموما سازمان ها به دلایل مختلفی در طول مدت فعالیت خود با مشکلات فراوانی از جمله مشکلات اقتصادی پیش بینی نشده نیز مواجه می شوند و این موضوع سد راه هدف والای سازمان یعنی سودآوری خواهد شد. مدیریت اصولی و صحیح مالی به سازمان ها کمک خواهد نمود تا بتوانند در سخت ترین شرایط اقتصادی از پس بدترین مشکلات برآمده و به ساحل آرامش برسند.
بسیاری از بزرگان این حوزه اعتقاد دارند مدیریت مالی در واقع کاربرد صحیح اقتصاد در مدیریت است که اگر بصورت صحیح به کار گرفته شود، می تواند در برترین شرایط اقتصادی، بالاترین سودآوری را برای سازمان به ارمغان بیاورد که به بالا رفتن ارزش سهام مجموعه منجر خواهد شد. از این رو مدیریت مالی یکی از مهم ترین مواردی است همه مدیران سازمان ها باید با آن آشنایی کامل داشته باشند.
مدیران سازمان ها در هر سمت و جایگاه مدیریتی که قرار دارند می بایست بر مواردی که در حوزه فعالیت خود است، تسلط کامل داشته باشند. به طور مثال اگر فردی مدیر منابع انسانی است باید بر تمام اصول و مفاهیمی که در این حوزه وجود دارد تسلط داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل مدیریت بخش خود را بر عهده داشته باشد. در کنار تمام اصول و مفاهیمی که او باید بر آنها مسلط باشد، موارد دیگری نیز وجود دارد که مدیران باید بر آنها اشراف داشته باشند. یکی از مهم ترین این موارد، مسائل مالی است. در واقع مدیران باید با اصول و مفاهیم مالی آشنایی داشته باشند تا بتوانند در مسیری حرکت کنند که به سوی اهداف والای سازمان و در نهایت سود آوری آن منجر گردد.
دوره مدیریت مالی مدرسه کسب و کار آیا بدون شک کامل ترین و جامع ترین دوره مدیریت مالی است که در کشور برگزار می شود، زیرا مباحثی که در این دوره گنجانده شده است از هر مدیر در هر حوزه کاری، یک مدیر مالی قوی می سازد که می تواند علاوه بر اینکه بهترین تصمیمات را در حوزه خود می گیرد، موارد مالی را به خوبی درک کند و این موارد را در تصمیم گیری های خود لحاظ نماید. در این دوره ابتدا مفاهیم کاربردی حسابداری که جز مسائل بنیادی مدیریت است به مدیران آموزش داده می شود تا این عزیزان بر موارد پایه ای حسابداری تسلط پیدا نمایند. در ادامه مباحث این دوره به روش ها و معیارهای تحلیل گری مالی پرداخته می شود که یکی از مهم ترین اصولی است که مدیران باید برای استفاده از آمار های مالی بیاموزند تا بتوانند با تحلیل صورت های مالی درست ترین تصمیمات را بگیرند.
سر فصل بسیار مهم بعدی بحث تهیه صورت های مالی است. صورت های مالی مسائل مهمی هستند که اگر یک مدیر با آنها آشنایی نداشته باشد، قطعا نمی تواند به یک مدیر تمام عیار تبدیل گردد و ممکن است در بسیاری موارد، اطرافیان از این موضوع سو استفاده کنند. در این دوره به دانش پذیران آموزش داده می شود، چطور صورت های مالی حرفه ای تهیه نموده و ساختار این صورت ها را درک نمایند.
مطلب حیاتی بعدی که در این دوره به عزیزان آموزش داده می شود، بودجه بندی است. اگر نگوئیم مهم ترین، این بخش یکی از پر اهمیت ترین موارد در مدیریت مالی است، زیرا اگر بودجه بندی هر حوزه به درستی انجام نشود، هزینه کرد با خود هزینه ها جور در نمی آید و این موضوع تقریبا مهم ترین مسئله مالی است که ممکن است برای هر سازمانی به وجود بیاید. بودجه بندی به مدیران عزیز می آموزد تا چطور هزینه کنند که با دخل و خرج و اهداف سازمان هم خوانی داشته باشد. معین کردن هزینه ها در کنار مشخص نمودن بودجه و پایبند ماند آن به زبان ساده بودجه بندی را تعریف می نماید.
در ادامه مباحث این دوره مطالب بسیار مهمی در زمینه برنامه ریزی سود، طبقه بندی و تحلیل هزینه ها، شیوه های بر طرف نمودن مشکلات مالی، نحوه ارزیابی طرح های سرمایه گذاری و چندین و چند سرفصل مهم و حیاتی دیگر به دانش پذیران محترم تدریس می گردد. همه مدیران عزیز که در این دوره شرکت می کنند در پایان دوره، خود به فردی حرفه ای و همه فن حریف در حوزه مالی تبدیل می شوند که می توانند بهترین تصمیمات را بگیرند.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • مفاهیم کاربردی حسابداری
 • آشنایی با انواع روش های تحلیل گری مالی
 • آشنایی با انواع معیار های تحلیل گری مالی
 • مروری بر ساختار و نحوه تهیه صورت های مالی
 • آشنایی با منابع مورد نیاز تحلیل گری مالی
 • مفهوم مدیریت مالی و وظایف و کارکردهای آن و زمینه های علمی و تجربی مورد نیاز
 • بودجه بندی سرمایه ای
 • برنامه ریزی (بودجه بندی) نقدی
 • روش بودجه بندی نقدی
 • روش درصدی از فروش
 • ارزش زمانی پول(ارزش فعلی و آتی پول)
 • برنامه ریزی سود و تحلیل نقطه سر به سر
 • تحلیل اهرم های عملیاتی، مالی و مرکب
 • آشنایی با طبقه بندی و تحلیل هزینه ها
 • شیوه های درمانگری مالی
 • شیوه های ارزیابی طرح های سرمایه گذاری
 • دوره برگشت سرمایه Pay Back Period-PP
 • روش خالص ارزش فعلی Net Present Value-NPV
 • روش نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return-IRR
 • روش شاخص سود آوری Profitability Index-PI
 • روش نرخ بازده حسابداری Accounting Rate of Return-ARR

[/uncode_list]

دکتر امیر سودبخش

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری گرایش مالی.
 • مدرس دانشگاه آزاد و دوره­های ضمن خدمت سازمانی.
 • عضو انجمن حسابدارن خبره.
 • عضو انجمن مدیران مالی حرفه­ای ایران.
 • عضو انجمن مدیریت ایران.
 • عضو انجمن مهندسی مالی ایران.

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران محترم سازمان ها : همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، مدیران سازمان ها باید علاوه بر اینکه در حوزه خود بالاترین اطلاعات و تجربه را داشته باشند، این عزیزان باید در زمینه مالی هم اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند تا بتوانند در وهله اول جلوی سو استفاده های احتمالی را بگیرند و در قدم های بعدی بتوانند با دانش کافی که در اختیار دارند، بهترین تصمیمات را با در نظر گرفتن مبحث مالی، اتخاذ کنند. به عقیده بسیاری یکی از حیاتی ترین مباحثی که هر مدیر در هر حوزه فعالیتی باید بر آن اشراف داشته باشد، مسائل تخصصی مالی است.
 • مدیران و سرپرست های آینده بخش های سازمان ها : عزیزانی که در آینده قصد دارند وارد حوزه مدیریت سازمان ها شده، سرپرستی بخشی از سازمان را بر عهده بگیرند یا اگر دانشجوی مدیریت هستند، این دوره می تواند آینده کاری آنها را دگرگون کند. شاید بپرسید چطور؟ در دنیای کنونی که همه افراد به دنبال بالا بردن مهارت ها و توانایی های خود هستند، برخورداری از دانش مالی علاوه بر حوزه تخصصی یک مزیت رقابتی برای افراد محسوب می شود. زمانی که شما قصد ورود به بازار کار را داشته باشید، اگر علاوه اینکه از دانش و مهارت کافی در مدیریت یک مجموعه برخوردار هستید، بتوانید مسائل مالی را نیز تجزیه و تحلیل نموده و بر همه حوزه های مالی اشراف داشته باشید، قطعا شما بهترین گزینه برای هر سمت مدیریتی یا سرپرستی خواهید بود.
 • افرادی که علاقمند هستند تا به یک فرد حرفه ای در حوزه مالی تبدیل شوند : این دوره کامل ترین و جامع ترین دوره مالی برای افرادی است که فیلد کاری آنها خارج از حوزه مالی است. اگر می خواهید دانش مالی خود را تا سطح قابل توجهی ارتقا دهید تا در آینده موقعیت های شغلی بهتری داشته باشید، این دوره بهترین دوره برای شما می باشد.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

افسانه رئیسی

خانه دار

 من قبلا خیلی زود عصبانی می شدم و به هر چیزی سریع واکنش نشان می دادم اما از زمانی که در کلاس شرکت کردم احساس می کنم خیلی روی شخصیتم تاثیر داشته و باعث شده که قبل از هر واکنشی خوب فکر کنم.
به نظر من این دوره محدودیت سنی ندارد، اما اگر خودم از سن پایین تر شرکت کرده بودم خیلی بهتر بود، چون هر چه سن بالاتر می رود مقاومت ما نسبت به تغییرات بیشتر می شود.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید