دوره حضوری

[add_to_cart id=”79103″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”99224″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”88744″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

اقتصاد در کسب و کار :

اقتصاد جهان در سال های اخیر دستخوش تغییرات فراوانی شده است و شرایطی که اکنون در جهان حاکم است اصلا عادی نیست و با سالیان دور متفاوت است. در گذشته اقتصاد جهان به این گستردگی نبود و فعالیت در آن به تخصص بسیار زیادی نیاز نداشت. اما امروزه دنیای اقتصاد تفاوت های فراوانی نموده، به طوری که ورود به آن و فعالیت در آن نیازمند تخصص بسیار است. به طور مثال زمانی که یک کسب وکار قصد شروع فعالیت و ورود به بازار را دارد، باید به خوبی بازاری را که قصد ورود به آن دارد، شناسایی کند، تمام اطلاعاتی که لازم است تا برای ورود به بازار در اختیار داشته باشد را جمع آوری نموده و با اطلاعاتی جامع و کامل وارد بازار شود.
هر کسب و کار، محصولات و یا خدماتی ارائه می دهد که باید جایگاه آن را در بازار بررسی نموده و نیازهای مردم را به خوبی بشناسد تا هنگام ورود به بازار بتواند نیازهای مردم را به بهترین شکل برطرف نموده و برای آنها تجربه ای متفاوت ایجاد کند. تحلیل بازار یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای حضور پر قدرت در بازار مد نظر داشت و به صورت روتین و در فواصل زمانی مشخص به آن پرداخت.
همان طور که ذکر شد شرایط جهان از جمله کشور عزیزمان از لحاظ اقتصادی بسیار خاص و ویژه است. در چنین شرایطی تنها سازمان هایی می توانند شروع به فعالیت نموده و یا دوام بیاورند که فضای اقتصادی تاثیر گذار بر سازمان خود را شناسایی نموده، آن را تحلیل و بتوانند عکس العمل مناسب به این شرایط را بیابند. این دوره به شرکت کنندگان می آموزد که چگونه در این شرایط خاص اقتصادی دوام آورده و بتوانند در بزنگاه های مهم تصمیمات صحیح تری بگیرند.
دوره اقتصاد در کسب و کار  یک دوره تخصصی است که طی آن هر آنچه کسب و کارها نیاز دارند تا بتوانند در این بازار پر تلاطم و اقتصاد ویژه دوام آورده و بهترین نتیجه را بگیرند، آموزش داده می شود. در این دوره ابتدا دانش پذیران می آموزند محصول و یا خدمتی که قصد عرضه آن به بازار را دارند، تحلیل نموده و دریابند رقبا چه چیزی به بازار ارائه می دهند و محصول یا خدمت آنها چه تفاوتی با بقیه دارد. سپس نحوه بررسی ساختار بازار را آموخته و یاد می گیرند عوامل مرتبط با تقاضای مشتری را پیش بینی کنند. انجام این کار با آموزش های تئوریک ممکن نیست و هر فرد متخصص در این زمینه باید بتواند در دنیای واقعی این کار را انجام دهد.
یکی دیگر از موارد مهمی که دانش پذیران در این دوره می آموزند این است که ورود به بازار باید به چه شکل صورت بگیرد و به چه سرمایه ای نیاز دارد. بررسی و محاسبه این مورد جز مهم ترین مواردی است که باید جهت ورود به بازار در نظر گرفته شود.
بسیاری از کسب و کارها نیز مدت طولانی است که در بازار فعالیت می کنند و زمانی به یک نقطه می رسند که می خواهند وارد بازار های جدیدتری بشوند که نیازمند تحلیل و بررسی های فراوان است. تحلیل هایی که باید امکان موفق شدن پروژه جدید، سرمایه ای که جهت آن نیاز است و موارد دیگر می بایست در آن مشخص گردد. در این دوره شما به صورت کاربردی می آموزید چگونه این امور را انجام دهید که بالاترین بهره وری را داشته باشد.
در این دوره همچنین به موارد متعدد تخصصی که کسب و کارها نیاز دارند تا درباره اقتصاد بدانند پرداخته شده و پس از اتمام این دوره، شرکت کنندگان تبدیل به یک کارشناس حرفه ای اقتصاد می شوند که می توانند فعالیت های اقتصادی را به بهترین شکل در کسب و کار خود مدیریت نموده و یا به کسب و کارهای دیگر مشاوره های اقتصادی بدهند.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • بررسی نحوه ورود به کسب و کارها و تحلیلی بازار آنها شامل؛
  • تحلیل محصولات
  • تحلیل ساختار بازار
  • تحلیل عوامل موثر بر عرضه و پیش بینی آن
  • تحلیل عوامل تقاضا و پیش بینی آن
  • تحلیل ورود به بازار و سرمایه در آن
  • تحلیل ورود به بازارهای بین المللی و تصمیم گیری در مورد توسعه یا ایجاد فاز جدید برای سرمایه گذاری
 • نحوه قیمت گذاری و تحلیل نقطه سر به سر و بازگشت سرمایه
 • معرفی و تحلیل کششها و نحوه کاربرد آنها در کسب و کارها
 • تحلیل شاخصهای رقابت پذیری برای بنگاهها و تعیین بخشهای پیشرو برای سرمایه گذاری
 • معرفی برخی شاخصهای اقتصاد کلان(شامل رشد اقتصادی و عوامل آن، تورم، بیکاری، نقدینگی، نرخ ارز و …) و ارزیابی آنها در اقتصاد ایران
 • تحلیل برخی سیاستهای کلان اقتصادی اثر گذار بر کسب و کارهای داخلی

[/uncode_list]

دکتر علی صادقین

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • مشاور اقتصادی، مطالعه بازار، تامین مالی
 • دکترای اقتصاد انرژی از دانشگاه علامه طباطبایی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد/توسعه از دانشگاه تهران
 • کارشناسی اقتصاد بازرگانی از دانشگاه تبریز

[/uncode_list]

15 دقیقه از دوره را رایگان ببینید :

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • صاحبین کسب و کارها : به دلیل شرایط خاص اقتصاد جهان بخصص کشور عزیزمان ایران، تمام صاحبین کسب و کارها می بایست به تحلیل بازار، آنالیز رفتار مشتری، عرضه و تقاضا، نحوه جذب سرمایه، طریقه قیمت گذاری، نیاز سنجی مشتری و بسیاری اصول اقتصادی مهم در کسب و کارها آشنایی داشته باشند تا بتوانند در بازار پر تلاطم امروزی بهترین تصمیمات را در راستای پیشرفت مجموعه خود بگیرند.
 • مدیران : همه مدیران و سرپرست های سازمان ها برای اینکه بتوانند بهترین تصمیمات را برای فروش محصولات و خدمات مجموعه خود را بگیرند باید با اصول مهم و حیاتی بازار آشنایی داشته باشند. دوره اقتصاد در کسب و کار از هر مدیر یک متخصص اقتصادی می سازد که می تواند برای سازمان خود به راحتی خوب را از بد تشخیص داده و مسیر حرکت مجموعه را عوض کند.
 • افرادی که در آینده قصد دارند وارد حوزه اقتصاد بشوند : دانش پذیرانی که قصد دارند در آینده وارد حوزه اقتصاد بشوند، باید اطلاعات اقتصادی خود را ارتقا داده و دانش مورد نظر را درباره فعالیت در بازار امروزی و نحوه ارائه خدمات یا محصولات و جذب سرمایه را فرا بگیرند. آنها همچنین باید بتوانند رفتار مشتری را آنالیز نموده و رفتار آنها را پیش بینی کنند تا بتوانند در ارائه محصولات و قیمت گذاری موفق باشند.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید