دوره حضوری

[add_to_cart id=”85627″]

[yith_wcdp_deposit_options product_id=”85627″]

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”89407″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89411″]

DVD تصویری

[add_to_cart id=”89403″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

اقتصاد در بورس :

آنچه تاثیر مستقیمی بر عملکرد بازارهای بورس کشور می گذارد، اقتصاد جهانی و به دنبال آن اقتصاد داخلی است. اقتصاد و صنعت کشور دو عضو جدا نشدنی هستند و اگر اقتصاد در جهت افول حرکت کند، صنعت نیز ضرر می کند و در نهایت هم میزان عرضه سهام در بازار بورس با کاهش مواجه خواهد گردید. اما بورس می تواند گاهی به صورت عکس عمل کند و در زمانی که صنعت با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کند به کمک این حوزه بیاید و از طریق فروش سهام و معامله آنها، هزینه های مورد نیاز صنعت را تزریق و سرعت رشد آن را افزایش دهد.
عموما با توجه به میزان عرضه و تقاضایی که در صنعت کشور وجود دارد، عرضه سهام نیز تغییر می کند و بنا بر صلاح دید ممکن است در بازه های زمانی عرضه یک سهم از یک شرکت کاهش یا افزایش پیدا نماید. موضوعات این چنینی معمولا باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت سهام می شوند و نوسان قیمت هم اگر نزولی باشد، اقبال برای خرید را توسط مردم افزایش می دهد. مواردی که یاد شد مانند یک زنجیره به هم متصل هستند و در نهایت افزایش ارزش یا کاهش قیمت یک سهم را در پی خواهند داشت.
یکی دیگر از موارد مهمی که می تواند بر بازارهای بورس تاثیر مستقیم داشته باشد، رویدادهای اقتصادی است که قرار است در آینده این حوزه اتفاق بیفتند. این رویدادها ممکن است باعث افزایش قیمت سهام یا بسیاری اوقات باعث پایین تر آمدن آن شوند. بنابراین برای فعالیت در بازار بورس باید آثار اقتصادی هر اتفاق را در صنعت مورد بررسی قرار داد و در نظر گرفت.
از دیگر مواردی که ممکن است در فعالیت بازار بورس تاثیر بگذارد، تصمیمات کلان اقتصادی در سطح کشور است. گاهی یک تصمیم ممکن است باعث افزایش تقاضای چشمگیر برای یک سهم شود که طبعا به افزایش قیمت آن منجر خواهد شد و گاه هم ممکن است باعث شود مردم برای فروش سهم یک شرکت حجوم بیاورند که نتیجه آن قطعا کاهش قیمت آن سهم خواهد بود.
آنچه کاملا مشخص است این موضوع می باشد که اقتصاد و بورس دو عضو جدا نشدنی از یکدیگر هستند و برای فعالیت موفقیت آمیز در بورس باید بصورت مداوم اوضاع اقتصادی را زیر نظر داشت و با استفاده از راهکارهای موجود، این اوضاع را تحلیل نمود. اهمیت ارتباط این دو مقوله، مدرسه کسب و کار آیا را بر این داشت تا دوره ای اختصاصی برای این موضوع طراحی کند و در طول این دوره به صورت جامع به تاثیر اقتصاد بر بورس و بالعکس بپردازد.
در این دوره سر فصل های متعددی آموزش داده می شود که از جمله آنها می توان به بررسی عوامل موثر بر عرضه و تقاضای صنعت، شناسایی مهم ترین رویدادهای اقتصادی آتی در صنعت، سیاست های مهم اقتصادی کلان کشوری، تحلیل و بررسی بازار پر تلاطم ارز و تاثیری که بر صنعت کشور دارد، بررسی و تحلیل بازارها و اقتصاد جهانی و تاثیر آنها بر بورس و … اشاره نمود.
این دوره یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین دوره های آموزشی مرتبط با بورس است که مشخصا به موضوع اقتصاد در بورس می پردازد و دانش پذیران عزیز با شرکت در این دوره می توانند بر یکی از تاثیرگذار ترین حوزه ها در بازار بورس تسلط کافی پیدا نموده و با دیدی بازتر و البته بصورت حرفه ای تر در این بازار پر سود، فعالیت کنند.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • تحلیل عوامل موثر بر عرضه و تقاضای صنعت با تاکید بر عوامل موثر بر صنایع پتروشیمی، فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و …)
 • مهمترین رویدادهای اقتصادی آتی صنعت
 • مهمترین سیاستهای اقتصاد کلان موثر بر صنعت شامل سیاستهای مالی، پولی و تجاری
 • تحلیل بازار ارز و اثر آن بر صنایع مختلف
 • تحلیل بازارهای جهانی و عوامل موثر بر آنها و تاثیرات آن بر صنایع بورسی
 • بودجه دولت و اثرات آن بر صنایع بورسی
 • شناسایی ریسکهای درونی و بیرونی اثر گذار بر صنعت
 • جمع بندی و نتیجه گیری برای ارائه استراتژی معاملاتی از منظر اقتصاد

[/uncode_list]

دکتر علی صادقین

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • مشاور اقتصادی، مطالعه بازار، تامین مالی
 • دکترای اقتصاد انرژی از دانشگاه علامه طباطبایی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد/توسعه از دانشگاه تهران
 • کارشناسی اقتصاد بازرگانی از دانشگاه تبریز

[/uncode_list]

15 دقیقه از دوره را رایگان ببینید :

تب خالی. صفحه را برای افزودن محتوا ویرایش کنید.

مخاطبین دوره :

[uncode_list el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران کسب و کارها : یکی از مهم ترین مواردی که مدیران کسب و کارها می توانند گوشه چشمی به آن داشته باشند، سرمایه گذاری دارایی های کسب و کارشان در بورس است. این کار به این عزیزان کمک می کند تا علاوه بر اینکه بتوانند از سرمایه های خود محافظت کنند، از سود هنگفتی که در این بازار وجود دارد نیز بهره ببرند. از آنجایی که کسب و کارها هر کدام سهمی از چرخه اقتصادی کشور را در اختیار دارند، مدیران کسب و کارها برای فعالیت در بازار بورس باید با مقوله اقتصاد در بورس آشنایی کامل پیدا نموده و بتوانند از تحلیل اقتصادی بازار بورس استفاده لازم را ببرند.
 • علاقمندان به بورس : همه عزیزانی که مدت هاست در بازار بورس فعالیت دارند یا علاقمند هستند وارد این دنیای پر سود بشوند، باید با مهم ترین فاکتورهای فعالیت در بورس آشنایی کامل داشته باشند. یکی از مهم ترین مبانی فعالیت در بورس، مقوله اقتصاد در بورس و تاثیری است که این حوزه بر بازارهای بورس می گذارد. دوره اقتصاد در بورس در کوتاه ترین زمان ممکن کامل ترین آموزش های مرتبط با اقتصاد را در اختیار دانش پذیران قرار می دهد و از تک تک آنها یک کارشناس اقتصاد در بورس می سازد.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید