دوره حضوری

[add_to_cart id=”79102″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”89967″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

تصمیم گیری برای مدیران :

تصمیم گیری یکی از مهم ترین و تاثیرگزار ترین اموری است که هر فرد در طول زندگی خود بارها و بارها انجام می دهد که بسته به خوب یا بد بودن تصمیمات گرفته شده می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر زندگی او داشته باشد. به عبارت دیگر اگر فرد در زندگی به یک موفقیت می رسد، حاصل تصمیمات درستی است که در زندگی گرفته و اگر جایی شکستی را تجربه می کند این موضوع هم حاصل تصمیمات اشتباهی است که پیش تر اتخاذ نموده است. به همین دلیل جایگاه تصمیم گیری در زندگی افراد از اهمیت بلایی برخوردار است و می بایست توجه ویژه ای به آن گردد.
هر فرد در طول روز هزاران تصمیم می گیرد که اگر این تصمیمات بهترین تصمیمات او نباشند باعث خواهند شد وی در مسیر اشتباهی حرکت کند. تصمیماتی که هر فرد به صورت شخصی می گیرد در نهایت زندگی خودش را تحت تاثیر قرار می دهد، اما زمانی که صحبت از تصمیم گیری برای یک سازمان به میان می آید، موضوع متفاوت می گردد. مدیران سازمان ها به دلیل اینکه افراد بسیاری زیر چتر آنها فعالیت می کنند، مسئولیت سنگین تری بر عهده دارند. تک تک تصمیماتی که مدیر یک مجموعه می گیرد می تواند بر روی زندگی تعداد زیادی تاثیر بگذارد، بنابراین این تصمیمات باید به بهترین شکل و در بهترین زمان گرفته شوند تا نه تنها تاثیر مثبتی بر عملکرد سازمان داشته باشند بلکه این تاثیر مثبت را بر زندگی کارکنان سازمان نیز داشته باشند.
اتخاذ یک تصمیم گاها می تواند زندگی کاری و همین طور شخصی شما را تحت تاثیر قرار دهد به طوری که ضامن موفقیت و یا شکست شما باشد. در دنیای امروز تصمیم گیری یک چالش بزرگ و پر اهمیت و در عین حال یک مهارت حیاتی برای مدیران است. هر مدیر باید بتواند در همه حوزه هایی که سازمانش در آنها فعالیت دارد، بهترین تصمیمات را بگیرد تا بتواند نقش کلیدی در پیش برد اهداف سازمان داشته باشد. همان طور که واضح است تصمیم گیری صحیح یکی از مهم ترین مهارت هایی است که مدیران باید در خود ارتقا بدهند تا بتوانند به عنوان یک عضو تیم، گام هایی مثبت برای پیش برد اهداف سازمان بردارند.
مهارت تصمیم گیری مدیران عموما زمانی به چالش کشیده می شود که آنها در شرایطی پیچیده و بحرانی قرار بگیرند و مجبور باشند بهترین تصمیم را در کمترین زمان ممکن بگیرند و مسئله بوجود آمده را سریعا حل و فصل کنند. باید در نظر داشت که حل هیچ مسئله ای بدون تصمیم گیری میسر نخواهد بود و از آن جایی که هر سازمان، روزانه با مشکلات و مسائل مختلفی رو به رو می شود، حل مسئله از طریق تصمیم گیری به ویژه در مواجهه با مسائل و مشکلات احتمالی، نقش بسیار مهمی در مدیریت سازمان ها ایفا می کند.
دوره تصمیم گیری برای مدیران مدرسه کسب و کار آیا با هدف بالا بردن مهارت ها و توانایی های مدیران مجموعه ها شکل گرفته است. این دوره دانش و مهارت تصمیم گیری را به صورت کاملا متفاوتی به مدیران محترم آموزش می دهد و از دانش پذیران محترم مدیرانی می سازد که در مواجهه با سخت ترین مشکلات بهترین تصمیمات را می گیرند. دکتر حیدری که یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت کشور هستند در این دوره طی مراحل مختلفی این مهارت کلیدی را با متدی کاملا متفاوت به مدیران عزیز آموزش می دهد.
در مرحله اول موضوع اتخاذ تصمیمات اخلاقی به دانش پذیران عزیز تدریس می گردد. بدین معنی که آنها می آموزند تا تحت هر شرایط، اخلاقی ترین و صحیح ترین تصمیمات را بگیرند حتی اگر خوشایند همه نباشد.
یکی از مهم ترین مسائلی که به مدیران کمک می کند تا بتوانند در آینده تصمیمات بهتری بگیرند، درس گرفتن از اشتباهات گذشته است. بسیاری از افراد گرچه مدیر بسیار خوبی هستند و سازمان خود را به سمت جلو هدایت می کنند اما گاها تصمیمات بدی هم می گیرند که ریشه یابی این موضوع می تواند از تکرار مجدد آن اشتباه جلوگیری نموده و همین طور باعث گردد تصمیمات بهتری در آینده اتخاذ شود.
در ادامه مباحث این دوره نوبت به این موضوع می رسد که حال که با اهمیت تصمیم گیری صحیح آشنا شدیم چگونه باید این کار را انجام دهیم. این بخش از آموزش های دوره کاملا کاربردی و عملی است و به شرکت کنندگان آموزش می دهد تا چطور تحت هر شرایطی بهینه ترین، بهترین و مفیدترین تصمیمات را بگیرند. بدین معنی که دقیقا به شرکت کنندگان تدریس می گردد اگر فلان مشکل ایجاد گردید، به طور مشخص باید چه کاری انجام دهند.
یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در این دوره تدریس می شود راه های اجتناب از انجام اموری است که باعث می شود مدیر یک سازمان مجبور شود تصمیمات بحرانی بگیرد. مدیران سازمان ها باید به گونه ای عمل نموده و فعالیت کنند که در آینده اتفاقات یک زمان خاص در همان زمان حل و فصل شود و به آینده موکول نگردد تا آنها مجبور نباشند در موقعیت های خاص تصمیم های بحرانی بگیرند و زمان کافی برای تجزیه و تحلیل موارد و اتخاذ بهترین تصمیمات داشته باشند.
در دوره تصمیم گیری برای مدیران مدرسه کسب و کار آیا هر آنچه مدیران نیاز دارند تا بتوانند بهترین تصمیمات را در بدترین، سختد ترین و بحرانی ترین شرایط بگیرند به این عزیزان آموزش داده می شود.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • در تصمیمات خود چقد پایبند تصمیمات اخلاقی هستیم؟
 • چرا مدیران خوب تصمیمات بد میگیرند؟
 • چگونه تصمیمات بهتری بگیرید؟
 • در سازمان تصمیم با کیست؟
 • چگونه از تصمیمات بحرانی اجتناب کنیم؟

[/uncode_list]

دکتر حامد حیدری

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکترای مدیریت منابع انسانی
 • مشاور عالی در حوزه آینده پژوهی
 • مشاور در امور مدیریت منابع انسانی در بخش صنایع و خدمات
 • مدرس دورههای مدیریت در دانشگاه

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران کسب و کارها : همان طور که پیش تر نیز توضیح داده شد، اتخاذ بهترین تصمیم ها در بدترین و سخت ترین شرایط یکی از مهم ترین و اصلی ترین مهارت های یک مدیر است که به صورت تمام و کمال با ارائه راهکارهای عملی در این دوره به دانش پذیران تدریس می شود. مدیران سازمان ها ابتدا باید دانش و اطلاعات خود را در مبحث تصمیم گیری تا حد ممکن تکمیل کنند و مهارت هایی را در خود پروروش دهند تا بتوانند ابتدا از بوجود آمدن شرایط بحرانی جلوگیری کنند و زمانی که چنین شرایطی بوجود آمد بتوانند بهترین تصمیمات را بگیرند.
 • افرادی که علاقمند هستند در آینده وارد حوزه مدیریت سازمان ها بشوند : همه افرادی که علاقمند هستند تا در آینده وارد حرفه مدیریت بشوند باید مهارت هایی که لازم است تا یک فرد به یک مدیر حرفه ای تبدیل شود را فرا بگیرند. یکی از مهم ترین این مهارت ها تصمیم گیری قوی و صحیح در زمان بوجود آمدن پیچیده ترین مسائل است. اگر شما از آن دسته افراد هستید که قصد دارید در آینده وارد حوزه مدیریت سازمان شوید، توصیه این است که مهارت تصمیم گیری را در خود تقویت نموده و از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

افسانه رئیسی

خانه دار

 من قبلا خیلی زود عصبانی می شدم و به هر چیزی سریع واکنش نشان می دادم اما از زمانی که در کلاس شرکت کردم احساس می کنم خیلی روی شخصیتم تاثیر داشته و باعث شده که قبل از هر واکنشی خوب فکر کنم.
به نظر من این دوره محدودیت سنی ندارد، اما اگر خودم از سن پایین تر شرکت کرده بودم خیلی بهتر بود، چون هر چه سن بالاتر می رود مقاومت ما نسبت به تغییرات بیشتر می شود.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید