دوره حضوری

فعلا برگزار نمی شود.

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”89679″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”103360″]

درخواست مشاوره

دوره DBA :

DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration به معنی دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار است. دوره DBA نیز مانند دوره MBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می شود اما هنوز مانند دوره MBA شناخته شده نیست. دوره DBA در واقع یک دوره عالی مدیریتی برای مدیران ارشد کسب و کارهاست که به دنبال ارتقا و توسعه کسب و کار خود هستند.

دوره DBA بالاترین سطح از آموزش های کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می دهد. آنچه مدیران در دوره DBA فرا می گیرند با آموزه های MBA متفاوت است زیرا دانش پذیران طی این دوره می آموزند چگونه مدیریت کسب و کار خود را از حالت سنتی به مدیریت نوین و در عین حال مدرن ارتقا دهند.

اهمیت دوره DBA برای مدیران سازمان

همان طور که بیان گردید، دوره DBA به طور خاص برای مدیرانی تنظیم گردیده است که علاقمند هستند سیستم مدیریت در سازمان خود را دستخوش تغییر نموده و آن را از سیستم سنتی به چارچوب رهبری ارتقا دهند. مدیران با گذراندن دوره دکتری کسب و کار DBA می آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای رهبری که در اختیار دارند را بشناسند و در ادامه آموزش می بینند تا از این ابزار ها چگونه در موقعیت های مختلف استفاده کنند.

یکی دیگر از موارد مهمی که دوره DBA بر آن تمرکز دارد، مدیریت منابع انسانی هستند. دوره مدیریت راهبردی DBA در واقع به مدیران می آموزد که چگونه منابع انسانی سازمان خود را به کار گرفته و آنها را مدیریت کنند تا آنها بالا ترین بازدهی و بهره وری را داشته باشند. مطلب بعدی که در این دوره به مدیران آموزش داده می شود، آینده نگری است، بدین معنی که آنها می آموزند چگونه دید درستی نسبت به آینده فضای کسب وکار خود داشته باشند و بتوانند خود را برای سخت ترین بحران ها و سناریو های محتمل آماده کنند.

مهارت مدیریت مالی

حوزه بعدی که در دوره DBA به آن پرداخته می شود و هر مدیری می بایست در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد، حوزه مالی است. مهارت های مدیریت مالی این توانایی را به فارغ التحصیلان دوره DBA می دهد که نسبت به شرایط مالی سازمان خود به درک درستی برسند و بتوانند بر وضعیت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند. علاوه بر این، دوره DBA به دانش پژوهان می آموزد چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی کنند و استراتژی های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.

ویژگی دوره آموزشی DBA

دانش پذیران در دوره DBA می آموزند که چگونه از علم مدیریت برای رفع مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار ببندند. به بیان دیگر می توان گفت مهمترین ویژگی دوره DBA این است که مدیران در این دوره می آموزند چگونه از دانش تئوری خود استفاده کاربردی داشته باشند، به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب سابق خود خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.
هدف دوره DBA، بیشتر توانمند سازی مدیران کسب و کارهاست به نحوی که آنها بتوانند با تکیه بر روش های کاربردی و عملیاتی سازمان خود را به شیوه ای نوین مدیریت کنند. مدیرانی که در دوره DBA آموزش می بینند قادر خواهند بود تا با دیدی بازتر ایده پردازی کنند، بازاریابی قوی تری را در مجموعه خود داشته باشند، منابع بهتری را برای سازمان خود جذب کنند، تولید را در مجموعه خود تقویت کنند، عرضه محصولات و خدمات را در سازمان خود متحول سازند، مدیریت مفید تری بر منابع انسانی خود داشته باشند تا آنها بتوانند بازدهی بالاتری داشته و از شغل خود رضایت بیشتری داشته باشند، از لحاظ مالی یک پله ارتقا را تجربه نموده و برنامه ریزی قوی تری برای آینده سازمان خود داشته باشند.

دکتری مدیریت سازمان DBA :

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوئیم، دوره DBA شما را به یک مدیر تمام عیار و همه فن حریف تبدیل خواهد نمود. تمام دانشجویان عزیز در پایان دوره آموزش مدیریت DBA می توانند ضمن افزایش مهارت های مدیریت سازمانی با دریافت مدرک معتبر DBA قابل استعلام از وزارت علوم به درجات عالی سازمانی چه داخل کشور یا خارج از کشور دست پیدا کنند.

با معادل سازی مدرک DBA می توانید در امور مرتبط با مهاجرت و ورود به بازار جهانی سهم بیشتری از رقابت را برای سازمان و کسب و کار خود دریافت کنید. همچنین امکان شرکت به صورت آموزش آنلاین DBA بدون حضور در کلاس ها این دوره را شرکت کنید و با اخذ مدرک معتبر حتی از مدرک دوره DBA دانشگاه تهران وارد حوزه مدیریت سازمانی شوید.

سر فصل های دوره مدیریت راهبردی DBA :

این دوره مشتمل بر 12 دوره می باشد.

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

[/uncode_list]

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای Ph.D رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

دکتر علی صادقین

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • مشاور اقتصادی، مطالعه بازار، تامین مالی
 • دکترای اقتصاد انرژی از دانشگاه علامه طباطبایی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد/توسعه از دانشگاه تهران
 • کارشناسی اقتصاد بازرگانی از دانشگاه تبریز

[/uncode_list]

دکتر رحیم محترم

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • مشاور بازرگانی بین المللی و کوریدور صادرات
 • دکترای مدیریت بازاریابی دانشگاه تهران
 • دوازده سال سابقه آموزش در دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی
 • حق العملکار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران

[/uncode_list]

دکتر سجاد شکوه یار

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 • عضو بنیاد ملی نخبگان
 • مدرس دانشگاه های سراسری و آزاد مانند امیرکبیر،شهید بهشتی، سمنان و …
 • مشاور شرکت های خودرو سازی سایپا، پارس خودرو و …

[/uncode_list]

دکتر وحید قربانی

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکتری مدیریت گرایش مدیریت منابع انسانی
 • فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش MIS از دانشگاه علامه طباطبائی
 • لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه تهران
 • رتبه 1 مرحله اول و 2 مرحله دوم دکتری مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی

[/uncode_list]

دکتر علی رضا یوسفی

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • مدیر مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه تهران
 • استاد دورۀ آینده پژوهی راهبردی در دبی از 2005 تاکنون
 • استاد آکادمی علوم دانشگاه وین از 2010 تاکنون
 • دارای تائیدیه محقق برگزیدۀ انجمن بین المللی مدیریت در وین 2012

[/uncode_list]

دکتر حامد حیدری

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکترای مدیریت منابع انسانی
 • مشاور عالی در حوزه آینده پژوهی
 • مشاور در امور مدیریت منابع انسانی در بخش صنایع و خدمات
 • مدرس دورههای مدیریت در دانشگاه

[/uncode_list]

دکتر امیر سودبخش

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری گرایش مالی.
 • مدرس دانشگاه آزاد و دوره­های ضمن خدمت سازمانی.
 • عضو انجمن حسابدارن خبره.
 • عضو انجمن مدیران مالی حرفه­ای ایران.
 • عضو انجمن مدیریت ایران.
 • عضو انجمن مهندسی مالی ایران.

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده DBA : 

مخاطبین دوره MBA :

همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، دوره DBA از 12 دوره تشکیل گردیده است که آموزش های فراوانی را برای مدیران شامل می شود. اکثریت مخاطبین این دوره عموما مدیران ارشد سازمان ها هستند که قصد دارند تا با فراگیری مهارت های متعدد این دوره تحولی در مدیریت سازمان خود ایجاد کنند. البته این دوره به همه افرادی که دوره MBA را به پایان رسانده اند و می خواهند دانش و مهارت خود را در حوزه مدیریت حرفه ای تکمیل کنند، توصیه می گردد. این دوره همچنین به کلیه مدیران سازمان ها و شرکت ها، کارآفرینان با انگیزه و صاحبان کسب و کار ها نیز پیشنهاد می گردد.

 • مدیران ارشد سازمان ها : این دوره به همه مدیران ارشد سازمان ها که مسئولیت های مهمی را در مجموعه خود بر دوش می کشند، اکیدا پیشنهاد می گردد. به این دلیل که مدیران ارشد نقش مهمی در مدیریت کلی سازمان ها دارند، ایجاد تحول در نحوه مدیریت آنها می تواند مانند جان تازه ای برای بخش های تحت مدیرت آنها باشد. مهارت هایی که این دسته از مدیران در دوره DBA می آموزند تحولی شگرف در سبک مدیریتی آنها ایجاد خواهد نمود.
 • مدیران میانی و سرپرست ها :

در 12 دوره ای که مجموع دوره DBA را تشکیل می دهند، مهارت های بسیار متنوع و البته بسیار مهمی به دانش پذیران آموزش داده می شود که جز حیاتی ترین مهارت ها برای مدیریت صحیح یک سازمان هستند. مهارت هایی مانند مدیریت بهینه تر منابع انسانی، مدیریت منابع مالی، تیم سازی و استخدام بهترین افراد برای پیشرفت روز افزون سازمان.

 • کارآفرینان و صاحبان کسب و کار ها :

افرادی که کسب و کاری را راه اندازی می کنند اگر می خواهند تا یک سازمان پیش رو با سود دهی بالا در کنار کارمندانی شاداب داشته باشند، می بایست دانش مدیریت خود را به بالاترین سطح ارتقا دهند و تا می توانند مهارت های رهبری را در خود پرورش دهند. دوره های MBA و DBA مهارت های فوق العاده ای به این دسته از افراد می آموزد که جز مهم ترین و حیاتی ترین مواردی است که هر کارآفرین باید در آن حوزه ها آگاهی داشته باشد.

 • افرادی که به دنبال ارتقا مهارت های خود هستند :

دوره DBA نیز مانند دوره MBA دانشگاهی بزرگ است که هر مهارتی که شما نیاز دارید تا به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید را به شما می آموزد. در دنیای امروز هرچه مهارت های بیشتری داشته باشید، موقعیت های بیشتری در زندگی خواهید داشت و قطعا می توانید راحت تر و سریع تر پیشرفت کنید، خصوصا اگر هدیات سازمانی را بر عهده داشته باشید.

ویدیوی معرفیدیدگاه ها :

[my_didgah-tab]