دوره سازماندهی و تیم سازی

مدرس : دکتر حامد حیدری

معرفی دوره سازماندهی و تیم سازی

تیم سازی یکی از مهم ترین ابزارهای یک سازمان برای رسیدن به موفقیت است. تیم و گروه شاید در دید اول به یک معنا باشند، اما در واقعیت یک دنیا تفاوت بین آنها وجود دارد. تیم به معنی مجموعه ای از افراد است که در کنار یکدیگر برای رسیدن به یک هدف خاص تلاش می‌کنند، در انجام کارها با یکدیگر هماهنگ هستند و به یکدیگر کمک می‌کنند تا سازمانی که در آن فعالیت می‌کنند به اهداف خود برسد.

حال آنکه گروه به مجموعه ای از افراد گفته می‌شود که در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند، هر کس سمت مخصوص به خود را دارد، در بین اعضای مجموعه چیزی به نام هماهنگی وجود ندارد، هر کس کار خود را بدون اینکه به دیگران توجه کند و تعاملی با آنها داشته باشد، انجام می‌دهد و در نهایت کمکی هم به دیگران نمی‌کند. حال قصد ما از این تعریف مختصر و مفید این موضوع است که تبدیل کردن یک گروه به یک تیم و دمیدن روح تیمی در مجموعه کارکنان، یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسائلی است که می‌بایست در سازمان ها انجام گردد.

هدف از تیم سازی در سازمان چیست ؟
 • هر سازمان یک هدف والا را دنبال می‌کند و برای رسیدن به آن به یک تیم قوی و قدرتمند نیاز است. دوره سازماندهی و تیم سازی مجموعه ای از مهارت ها را به شما آموزش می‌دهد که شما با استفاده از آنها می‌توانید افرادی که در مجموعه شما مشغول به کار هستند را سازماندهی نموده و با انجام تکنیک های مختلف و دمیدن روح تیمی در آنها با استفاده از راهکارهای متعدد، آنها را تبدیل به یک تیم کنید که برای هدفی که شما برای سازمان خود در نظر گرفته اید، فعالیت نمایند.
 • تیم سازی یکی از مهم ترین اموری است که مدیران سازمان ها باید در دستور کار خود قرار دهند. آنچه در این دوره به دانش پذیران محترم تدریس می‌شود مجموعه ای از مهارت ها، تکنیک ها و راهکارهایی است که با فراگیری و به کار بستن آنها می‌توان مجموعه کارکنان را به یک تیم سازمان یافته تبدیل نمود و آنها را تبدیل به یک تیم با یک هدف مشخص کرد. دوره سازماندهی و تیم سازی مدرسه کسب و کار آیا توسط مهندس حامد حیدری تدریس می‌گردد که خود یکی از برترین مدیران کشور است و تیمی را در کنار خود تشکیل داده که عملکرد آنها زبانزد خاص و عام است.
مهم ترین مزیت شرکت در دوره سازماندهی و تیم سازی چیست ؟
 • یکی از مهم ترین مزیت های این دوره این است که مهندس حامد حیدری تمام تجربیات خود در زمینه تیم سازی را در کنار تعاریف آکادمیک و مهارت های کاربردی به شرکت کنندگان تدریس می‌کند که استفاده از این حجم از دانش و تجربه در کنار یکدیگر می‌تواند بهترین مجموعه علمی را تشکیل دهد تا برای دانش پذیران مفید واقع گردد.
 • تیم سازی نیازمند انجام امور مختلف و پیاده سازی تکنیک های خاصی است که اگر به درستی انجام بپذیرند بهترین نتیجه را برای سازمان شما در پی خواهند داشت.
با شرکت در دوره اصول سازماندهی و تیم سازی چه نکاتی را فرا می گیریم ؟
 • در این دوره منحصر به فرد ابتدا معانی، مفاهیم و تعاریف سازماندهی و تیم سازی تدریس می‌شود تا برای دانش پذیران، ماهیت و ضرورت تیم سازی مشخص گردد. پس از آشنایی اولیه با این مفاهیم، نوبت به آشنایی با مولفه های سازماندهی در کنار آشنایی با انواع تیم و مهم تر از آن تکنیک های تیم سازی می‌رسد.

در ادامه مباحث این دوره، مهندس حامد حیدری بصورتی عمیق تر وارد بحث تیم سازی می‌شود و اصول و راهکارهای تبدیل کردن یک گروه از کارکنان به یک تیم واقعی را به شرکت کنندگان آموزش می‌دهد. در این مرحله از آموزش های این دوره نوبت به بالا بردن مهارت های شرکت کنندگان در بحث تیم سازی می‌رسد که بصورت کاملا عملی و کارگاهی انجام خواهد پذیرفت. یکی از مهم ترین اموری که برای تیم سازی بهتر می‌بایست در نظر داشت شناخت خود سازمان و تک تک کارکنان است که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر شما با ویژگی های اعضای تیم خود آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید گام های مهم و تاثیر گذار در راستای سازماندهی آنها بردارید.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در این دوره تدریس می‌شود این است که چطور می‌توان جلوی گروه سازی را در سازمان گرفت و اگر گروه هایی در سازمان تشکیل گردید چطور آنها را به سوی تیم شدن پیش برد. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و موردی است که در دنیای واقعی سازمان ها اتفاق می‌افتد و باید در این باره آموزش دید. این دوره در واقع یک دانشگاه بزرگ برای مدیرانی است که به دنبال تشکیل یک تیم حرفه ای هستند تا بتوانند به سوی اهداف خود پیش بروند.

مخاطبین دوره سازماندهی و تیم سازی

مدیران کسب و کارها

تیم سازی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مهارت هایی است که مدیران و سرپرست های سازمان ها باید درباره اش آموزش ببینند

کارکنان سازمان ها

تمام کارکنان سازمان ها می بایست با معانی تیم و اهداف آن آشنایی پیدا نموده و اطلاعات خود را در آن باره افزایش دهند

افرادی که علاقمند هستند در آینده وارد حوزه مدیریت سازمان ها بشوند

افرادی که می خواهند در آینده وارد حوزه مدیریت کسب و کارها بشوند باید با مفاهیم و اصول تیم سازی آشنایی پیدا کنند

درباره دکتر حامد حیدری

 • دکتری مدیریت گرایش مدیریت منابع انسانی. ( رتبه نخست آزمون ورودی)
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر دوره های حرفه ای کسب و کار ( MBA , DBA )
 • 8 سال سابقه تدریس مستمر در دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری
 • 14 سال سابقه اجرایی مستمر در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانکداری در سطح کارشناسی تا مدیریتی
 • مولف بیش از 10 مقاله علمی پژوهی
 • سخنران کلیدی در 7 سمینار و همایش داخلی
 • مشاور مدیریت کسب و کار در بخش صنایع و خدمات

ثبت نام در دوره سازماندهی و تیم سازی

به همراه مدرک رسمی مدرسه کسب و کار آیا

دوره حضوری تیم سازی

16 ساعت
ویدیو آنلاین دوره تیم سازی

10 ساعت محتوای غنی آموزشی

مطابق با دوره حضوری
نمایش آنلاین

2/980/000 تومان

صوت دوره تیم سازی

12 ساعت محتوای غنی آموزشی

مطابق با دوره حضوری
با بالاترین کیفیت

1/995/000 تومان

سر فصل های دوره ساماندهی و تیم سازی

  • ویژگی‌های تیم‌های موفق کاری

  • آشنایی با نقش‌های نه‌گانه در طراحی تیم

  • رموز موفقیت تیم‌های کاری

  • خلق فرهنگ تیمی در سازمان

 • سنجش عملکرد تیم‌های کاری

فرم درخواست مشاوره دوره سازماندهی و تیم سازی

لطفا مشخصات کامل خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شرکت کنندگان دوره سازماندهی و تیم سازی

تصاویر دوره سازماندهی و تیم سازی

سوالات متداول دوره مدیریت و مهندسی فروش

دوره‌ی حضوری مدیریت و مهندسی فروش از چه تاریخی شروع می‌شود؟
 • برای اطلاع از تاریخ برگزاری دوره‌ها به تقویم آموزشی مراجعه کنید یا شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

در غیر این صورت می‌توانید با شماره 021-26722940 تماس بگیرید.

تفاوت دوره حضوری با ویدئویی و صوتی چیست؟

دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل‌های ضبط شده از دوره‌ی حضوری می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارد. با خرید دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و همیشه در دسترس است.

بعد از خرید دوره‌ی ویدئویی و صوتی فایل‌ها از چه طریقی ارسال می‌شود؟

بعد از خرید دوره فایل‌ها به اکانت شما اضافه می‌شود. وارد پنل کاربری خود شده و به بخش محصولات خریداری شده بروید، از آنجا می‌توانید فایل دوره را به صورت استریم مشاهده کنید. (فایل‌ها همیشه در پروفایل شما وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید مجدد مشاهده کنید.)

بعد از خرید دوره‌ی ویدئویی و صوتی فایل‌ها از چه طریقی ارسال می‌شود؟

بعد از خرید دوره فایل‌ها به اکانت شما اضافه می‌شود. وارد پنل کاربری خود شده و به بخش محصولات خریداری شده بروید، از آنجا می‌توانید فایل دوره را به صورت استریم مشاهده کنید. (فایل‌ها همیشه در پروفایل شما وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید مجدد مشاهده کنید.)

دوره‌های حضوری مدرسه کسب و کار آیا کجا برگزار می‌شود؟

تمامی دوره‌های مدرسه کسب و کار آیا در تهران برگزار می‌شود و محل برگزاری هر دوره با شروع ثبت نام اعلام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره‌ 0212672940 تماس بگیرید.

وظایف مدیر فروش چیست؟

یک مدیر فروش باید بتواند مهارت‌های زیر را انجام دهد :

 • تحلیل و تحقیق در رابطه با رقبا
 • به عنوان مدیر فروش در نمایشگاه‌های تبلیغاتی برای معرفی و ارتباط سازی بتواند عمل کند.
 • روش‌های شناخت کامل و اصولی از محصول و خدمات فروش شرکت را داشته باشد.
 • برای تیم فروش استراتژی فروش طراحی کند.
 • بتواند بازار و مشتری جدید برای محصول و خدمات پیدا کند.
 • مهارت‌های عملی تیم فروش برای ارتباط موفق با مشتری را آموزش دهد.
 • مطالعه و گردآوری نیازهای مشتری
 • مهارت ارائه مشاوره به مشتری جهت انتخاب محصول و خدمات
 • مهارت تبدیل مشتریان لید به مشتری دائمی و ماندگار