دوره شخصیت شناسی

مدرس : بهروز خدابخشی

شخصیت شناسی چیست؟

شخصیت به معنی مجموعه‌ای از رفتارهای یک فرد در مواجهه با شرایط محیطی مختلف می باشد که عموما پایدار است و پیوسته در یک فرد مشاهده می‌شود. ما عموما با افراد بر اساس آنچه در پیش فرض ذهن خود داریم رفتار می‌کنیم، که به همین دلیل در بسیاری از روابط خود با دیگران دچار مشکل می‌شویم.

همه ما برای اینکه بتوانیم روابط بهتری با اطرافیان که می‌توانند همکاران، مشتریان یا اعضای خانواده ما باشند برقرار کنیم، باید شخصیت آنها را به خوبی بشناسیم و بر این اساس با آنها در ارتباط باشیم.

این نوع از برخورد به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم رابطه قوی تری با اطرافیان داشته باشیم و با استفاده از ارتباطات صحیح‌تر در راستای اهداف خود گام برداریم. محققان معتقدند هدف از شناخت شخصیت افراد، درک بهتر تفاوت‌های شخصی انسان ها است.

چرا باید در دوره شخصیت شناسی شرکت کنیم؟

دوره شخصیت شناسی یکی از حیاتی ترین دوره ها برای افرادی است که در یکی از حوزه‌های مذاکره، فروش، رفتار سازمانی و یا منابع انسانی فعالیت می‌کنند. زیرا این افراد بصورت مداوم با مردم در ارتباط هستند و موفقیت یا عدم موفقیت آنها در رسیدن به اهدافی که دنبال می‌کنند، مرهون داشتن ارتباطات قوی با مردم است.

با شرکت در دوره شخصیت شناسی چه توانمندی‌هایی بدست می‌آوریم

در این دوره که یکی از پر فروش‌ترین دوره های مدرسه کسب و کار آیا نیز هست، متد MBTI در شخصیت شناسی به شما تدریس می‌شود. این مدل شخصیت شناسی به ما کمک می‌کند تا درک صحیحی از افراد مختلف در جلسات مذاکره یا فروش داشته و همین طور بتوانیم تیم خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت و رهبری کنیم.

در این دوره همچنین شخصیت شناسی با متد کیرسی و شخصیت شناسی با اشکال هندسی نیز که یکی از جذاب‌ترین متدهای شناخت شخصیت است، تدریس می‌گردد و شما قادر خواهید بود از این متد نیز برای شخصیت شناسی استفاده کنید.یکی از مهم ترین المان هایی که در شخصیت شناسی اهمیت دارد، برونگرایی و درونگرایی است که در این دوره به صورت کامل به این خصوصیت از شخصیت افراد پرداخته می شود. در ادامه مطالب این دوره به یکی از مهم ترین کاربرد‌های شخصیت شناسی می‌رسیم و آن هم کاربرد آن در مذاکره است. شما در ادامه مطالب این دوره با رویارویی تیپ‌های شخصیتی مختلف در مذاکره آشنا خواهید شد و خواهید آموخت چگونه از شخصیت شناسی در مراحل مختلف مذاکره استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید.
در ادامه مطالب این دوره نیز به بررسی تغیرات شخصیت در بحران‌ها خواهید پرداخت، شخصیت‌های مختلف را از جنبه درون‌ریزی و برون‌ریزی احساسات خواهید شناخت و در نهایت می‌آموزید تا چگونه با استفاده از سر نخ‌هایی که در رفتار افراد وجود دارد، شخصیت آنها را بشناسید.

تست شخصیت شناسی رایگان

برای اینکه بتوان شخصیت افراد را بهتر شناخت، آزمونی با نام تست شخصیت شناسی MBTI طراحی شده است که با انجام آن افراد متوجه می‌شوند درون گرا هستند یا برون‌گرا، شهودی هستند یا حسی، شخصیتی منطقی دارند یا احساسی و ادراکی برخورد می‌کنند یا قضاوتی. بر این اساس تیپ‌های شخصیتی به 16 تیپ تقسیم می‌شوند که در این دوره همه این 16 تیپ مورد بررسی قرار گرفته و به آنها پرداخته می‌شود.

مخاطبان دوره شخصیت شناسی

شخصیت شناسی مهارتی است که مخاطب خیلی خاصی ندارد زیرا این دوره می تواند برای همه مناسب باشد. چه شما یک مذاکره کننده باشید، چه یک فروشنده حرفه ای یا آماتور، چه یک متخصص رفتار شناسی، چه مدیر منابع انسانی، چه یک پزشک، چه یک مهندس و چه یک خانم خانه دار. شخصیت شناسی به شما کمک می کند تا اطرافیان خود را بهتر بشناسید و دریابید تا در شرایط مختلف با آنها چگونه رفتار کنید.

شناخت خصوصیات رفتاری دیگران با استفاده از تکنیک های شخصیت شناسی به شما کمک خواهد کرد تا با اطرافیان و همین طور دیگران ارتباطات بهتری داشته باشید. مطالبی که در این دوره تدریس می گردد، جز حیاتی ترین مواردی است که هر مذاکره کننده، فروشنده، متخصص رفتار سازمانی و مدیر منابع انسانی باید آنها را فرا بگیرد تا بتواند در جهت موفقیت در زندگی شخصی و کاری خود گام بردارد.

مذاکره کنندگان

افرادی که در زمینه مذاکره فعالیت دارند، خیلی مهم است با شناخت افراد از روی شخصیت آنها بتوانند یک مذاکره برد-برد داشته باشند.

فروشندگان

افرادی که می خواهند به روش صحیح با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند تا با جلب رضایت و اعتماد آنها فروش موفقی داشته باشند.

مدیران و سرپرستان منابع انسانی

به دلیل اینکه به طور مدام با کارکنان و سازمان ها در ارتباط هستند، باید بتوانند شخصیت آنها را بشناسند تا تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.

ثبت نام در دوره شخصیت شناسی

به همراه مدرک رسمی مدرسه کسب و کار آیا

دوره حضوری شخصیت شناسی

24 ساعت (3 جلسه حضوری)ویدئو آنلاین دوره شخصیت شناسی

20 ساعت ویدئو
صوت دوره شخصیت شناسی

20 ساعت صوت
سرفصل های دوره شخصیت شناسی

درباره بهروز خدابخشی

مدرس دوره های شخصیت شناسی، آداب اجتماعی و مبتکر در طراحی دوره های آموزشی POWER است. او همچنین مدرس کارگاه های سخنرانی دانشگاه تهران و نفر اول مسابقات سخنرانی تریبون دانشگاه تهران در سال 95 است. وی دارای گواهینامه های معتبر MBTI-STEP ، هوش هیجانی و مهارت فردی است.

3000

فرم درخواست مشاوره دوره شخصیت شناسی

لطفا مشخصات کامل خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شرکت کنندگان دوره‌ شخصیت شناسی

سوالات متداول دوره خودفروشی و هوش خیابانی

دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این دوره به تمام کسانی که می‌خواهند روابط خود را با خانواده، همکاران، دوستان و مشتربان خود بهبود دهند توصیه می‌شود. نهایتا تمام افرادی که به دنبال پیشرفت و توسعه روابط خود هستند گذراندن دوره هوش هیجانی را توصیه می‌کنیم.

 

دوره‌ی حضوری هوش هیجانی و مدیریت احساسات از چه تاریخی شروع می‌شود؟

برای اطلاع از تاریخ برگزاری دوره‌ها به تقویم آموزشی مراجعه کنید یا شماره خود را در فرم بالا ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

در غیر این صورت می‌توانید با شماره 021-26407570 تماس بگیرید.

تفاوت دوره حضوری با ویدئویی و صوتی چیست؟

دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل‌های ضبط شده از دوره‌ی حضوری می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارد. با خرید دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و همیشه در دسترس است.

بعد از خرید دوره‌ی ویدئویی و صوتی فایل‌ها از چه طریقی ارسال می‌شود؟

بعد از خرید دوره فایل‌ها به اکانت شما اضافه می‌شود. وارد پنل کاربری خود شده و به بخش محصولات خریداری شده بروید، از آنجا می‌توانید فایل دوره را به صورت استریم مشاهده کنید. (فایل‌ها همیشه در پروفایل شما وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید مجدد مشاهده کنید.)

دوره‌های حضوری مدرسه کسب و کار آیا کجا برگزار می‌شود؟

تمامی دوره‌های مدرسه کسب و کار آیا در تهران برگزار می‌شود و محل برگزاری هر دوره با شروع ثبت نام اعلام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره‌ 02126407570 تماس بگیرید.

چگونه افزایش هوش هیجانی به درمان افسردگی و بهبود علائم افسردگی کمک می‌کند؟

هر چقدر افراد نسبت به احساسات خود آگاهی بیشتری پیدا کنند، با آسیب‌های کمتری مواجه می‌شوند. به نقل از org هوش هیجانی تاثیر 65 درصدی بر امید به زندگی دارد. با افزایش هوش هیجانی، عزت نفس نیز بالا می‌رود و افراد حس بهتری از خود خواهند داشت که کم کم در روند زندگی آن‌ها و دور شدن از افسردگی تاثیرگذار خواهد شد.

آیا شرکت در دوره هوش هیجانی و مدیریت احساسات روی افزایش اعتماد به نفس تاثیری دارد؟
  • افزایش اعتماد به نفس اولین خروجی دوره آموزشی هوش هیجانی است. با فراگیری تکنیک‌های هوش هیجانی می‌توانیم بر احساسات خود مسلط شده، نبوغ عاطفی خود را ارتقا دهیم، شناختی صحیح از نقاط قوت و ضعف خود پیدا کنیم، به عزت نفس پایدار برسیم، استرس‌هایی که ممکن است با آن‌ها مواجه شویم را شناسایی و راه‌های غلبه بر آن را پیدا کنیم.
    با این روند کم‌کم اعتماد به نفس تقویت شده و شخصیت ما در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌گیرد.