دوره حضوری

فعلا برگزار نمی شود.

ویدئو آنلاین دوره

[add_to_cart id=”84914″]

صوت دوره

[add_to_cart id=”85218″]

درخواست مشاوره

با پر کردن این فرم، همکاران آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

اصول بازرگانی در کسب و کار :

برای شروع و پیش برد هر کسب و کار، آشنایی با اصول و قواعد بازرگانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شکی نیست که برای برقراری هر فعالیت تجاری و بازرگانی نیاز است تا افرادی که می خواهند قدم در این راه پر پیچ و خم بگذارند، با زیر و بم آن کسب و کار آشنایی پیدا کند تا با اطلاعات کامل وارد این دنیای پرسود بشوند. اما آیا دانستن زیر و بم تخصصی آن حوزه از کسب و کار برای شروع کافی است؟ پاسخ اینجاست: خیر، زیرا مهم ترین مسئله ای که صاحب کسب و کاری که قرار است تازه شروع به فعالیت کند، باید بر آن تسلط داشته باشد، اصول بازرگانی در کسب و کار است.
هر کسب و کار یک تجارت است که به دیگران محصول یا خدمتی ارائه می دهد و هدف نهایی آن هم رسیدن به سودآوری و ایجاد ارزش است. تجارت و بازرگانی اصول و مفاهیم بنیادی بسیاری دارد که پا گذاشتن در این راه بدون داشتن اطلاعات کافی درباره آنها مانند شنا در اقیانوس بدون دانستن نحوه شنا کردن است. افراد مختلف برای فعالیت در دنیای تجارت باید قبل از ورود به این حوزه، دانش و اطلاعات خود را تا حد اولیه مورد نیاز افزایش دهند. به طور مثال زمانی که صحبت از صادرات و واردات به میان می آید و نام LC به گوشتان می خورد شما باید بدانید ال سی چیست و چه کاربردی دارد تا بتوانید با استفاده از آن فعالیت تجاری خود را انجام دهید.
مفاهیم کلیدی و بنیادی متعددی در دنیای تجارت وجود دارد که باید قبل از ورود به این حوزه آنها را فرا گرفت تا بعدها و با استفاده از تجربیات دیگران و بالا بردن دانش و مهارت خود، بتوان آنها را به کار بست. بازرگانی و تجارت در بازار نیازمند این است که شما حوزه کاری خود را مشخص نموده و بدانید قرار است چه محصولی را وارد و یا صادر کنید. واردات و صادرات دو دنیای متفاوت است که قوانین خاص خودش را دارد که تعدادی از این قوانین مربوط به کشور مبدا و تعدادی مربوط به کشور مقصد هستند. دوره اصول بازرگانی در کسب و کار در گام اول به دانش پذیران اصول اولیه و بنیادی تجارت را که برای انجام واردات و صادرات نیاز است، آموزش می دهد. در این بخش به همه عزیزان کلیات تجارت آموزش داده می شود تا دانش شرکت کنندگان در این دوره نسبت به تجارت بالا رفته و این افراد دریابند دنیای تجارت چگونه فعالیت می کند.
یکی از مهم ترین مواردی که تمام افرادی که علاقمند به تجارت هستند باید بدانند، مکاتبات و نامه نگاری های تجاری است که می بایست با مشتریان و افرادی که قرار است به آنها سفارشات خود را ارسال کنند، انجام شود. نحوه انجام این مکاتبات خود یک مهارت مهم است که افراد حاضر در دنیای تجارت می بایست در خود ارتقا دهند.
یکی از مراحل اولیه ورود به دنیای تجارت گرفتن کارت بازرگانی است. دریافت کارت بازرگانی و کار با آن اصولی دارد که طی این دره به صورت کامل آموزش داده می شود. تجار بوسیله کارت بازرگانی می توانند سفارش خود را ثبت کنند که این موضوع نیز کلیات و زیر و بم هایی دارد که دانش پذیران عزیز در این دوره می آموزند.
صادرات و واردات کالاها مراحل متعددی دارد که افراد حاضر در این حوزه باید با تمام این مراحل آشنایی کامل داشته باشند، زیرا هر کدام از آنها نقش کلیدی در تجارت شما بازی خواهند نمود. اولین و مهم ترین مرحله از تجارت اخذ مجوزهای لازم جهت انجام واردات و صادرات است. اخذ مجوزهای لازم نیازمند مهارت های متعددی است که طی این دوره به دانش پذیران آموزش داده می شود. پس از اینکه مجوزهای لازم اخذ شد مرحله مهم بعدی که حمل و نقل است مطرح می شود که خود یک دنیای بزرگ است. نحوه حمل و نقل، هزینه های آن، ادوات و ماشین آلات حمل و نقل و موانعی که بر سر راه حمل و نقل وجود دارد یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که در بازرگانی می بایست مورد توجه قرار گیرد.
بیمه نمودن محموله های وارداتی یا صادراتی نیز یکی دیگر از مسائل حیاتی در دنیای تجارت است که طی این دوره به شما آموخته خواهد شد. انجام پرداخت های بین المللی اگر نگوئیم مهم ترین قطعا یکی از اصلی ترین و با اهمیت ترین مواردی است که باید در دنیای تجارت مورد توجه قرار گیرد. ایجاد ال سی، نحوه کار با ال سی ها، حواله ها، برات و ارتباط با صرافی ها موارد مهم دیگری هستند که طی این دوره تدریس می گردد.
یکی دیگر از مراحل مهم تجارت و بازرگانی امور مربوط به گمرک، ترخیص کالاها و همین طور محاسبات مربوطه است که از اهمیت بالایی برخوردارند. تنظیم اسناد مربوط به امور بازرگانی نیز مبحث حیاتی است که به عنوان آخرین سرفصل در این دوره به شرکت کنندگان تدریس می شود. دوره اصول بازرگانی در کسب و کار هر آنچه نیاز است تا دانش پذیران عزیز به یک فرد حرفه ای در دنیای بازرگانی تبدیل شوند را در 30 ساعت به همه عزیزان آموزش می دهد.

سر فصل های دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check”]

 • اصول و کلیات تجارت (واردات و صادرات)
 • مقدمات مکاتبات و نامه نگاری‌ها
 • پروفرما، ثبت سفارش و کارت بازرگانی
 • بیمه باربری کالا و حمل و نقل بین المللی
 • اینکوترمز 2010
 • اخذ مجوزهای واردات و صادرات
 • روش‌های پرداخت بین المللی (LC، حواله، برات، ارتباط با صرافی ها و…)
 • بازرسی کالا و استانداردها ی اجباری
 • امورگمرکی و ترخیص کالا و محاسبات مربوطه
 • بررسی و تکمیل اسنادبازرگانی (پروفرما، بیمه نامه، بارنامه، گواهی بازرسی، LC، گواهی مبدا، اظهارنامه گمرکی و…)

[/uncode_list]

دکتر علی اسدالهی

[uncode_list icon=”fa fa-angle-left”]

 • دکتری مدیریت مالی
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • دوره DBA از دانشگاه بقاز استانبول
 • کارشناسی اقتصاد و حسابداری

[/uncode_list]

گالری دوره های برگزار شده :

مخاطبین دوره :

[uncode_list icon=”fa fa-check” el_class=”bordertop_list_li”]

 • مدیران کسب و کار ها : همه مدیران و سرپرستان کسب و کارها به دلیل فعالیت های تجاری که در قالب کسب و کارشان با آنها سر و کار دارند، می بایست با تمام اصول و اطلاعات مورد نیاز جهت فعالیت های بزرگانی و تجاری آشنایی داشته باشند تا بتوانند به حرفه ای ترین شکل ممکن به فعالیت های تجاری خود بپردازند و موفق شوند. در این دوره هر آنچه مدیران محترم نیاز دارند تا بتوانند در بازار پر تلاطم داخلی و بین المللی فعالیت کنند آموزش داده می شود.
 • تجار و بازرگانان : تاجران و بازرگانان بسیاری در سراسر کشور عزیزمان ایران وجود دارند که از اطلاعات و دانش کافی در زمینه تجارت برخوردار هستند اما هر آنچه فرا گرفته اند را به صورت تجربی آموخته اند. آنچه این دوره برای این دسته از افراد به ارمغان می آورد این است که آنها را با زیر و بم این حوزه آشنا می کند و به آنها می آموزد اصول تجارت و بازرگانی چیست. دسته دیگری از افراد نیز در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که گرچه در این حوزه فعالیت می کنند اما اطلاعات و دانش کاملی ندارند و شدیدا به آموزش، نیاز مبرم دارند. این دوره برای این افراد بسیار حیاتی و مهم است زیرا آنها می توانند با شرکت در این دوره هر آنچه نیاز است بدانند را بیاموزند و از همان لحظه به کار ببندند.
 • افرادی که در آینده قصد دارند وارد حوزه تجارت بشوند : این دوره بهترین دوره برای همه افرادی است که قصد دارند تا در آینده مشغول به فعالیت در حوزه تجارت و بازرگانی شوند زیرا صفر تا صد آنچه نیاز دارند بدانند و آموزش ببینند را در این دوره خواهند آموخت و با دانش کامل و اطلاعات کافی وارد این حوزه خواهند شد.

[/uncode_list]

نظر شرکت کنندگان :

افسانه رئیسی

خانه دار

 من قبلا خیلی زود عصبانی می شدم و به هر چیزی سریع واکنش نشان می دادم اما از زمانی که در کلاس شرکت کردم احساس می کنم خیلی روی شخصیتم تاثیر داشته و باعث شده که قبل از هر واکنشی خوب فکر کنم.
به نظر من این دوره محدودیت سنی ندارد، اما اگر خودم از سن پایین تر شرکت کرده بودم خیلی بهتر بود، چون هر چه سن بالاتر می رود مقاومت ما نسبت به تغییرات بیشتر می شود.

دیدگاه ها :

[my_didgah-tab]

دیدگاهتان را بنویسید