لوگو آیا

BUSINESS & PERSONAL COACHING

دوره تخصصی یکساله کوچینگ

با دکتر  یحیی علوی

چرا کوچینگ؟

?WHY COACHING

تمامی کسب و کارهای موفق بی‌شک با نگاه به گذشته، تشریح و بهبود وضعیت حال و برنامه‌ریزی برای آینده می‌توانند برنامه‌ای جامع و اثربخش برای خود طراحی نمایند. در این راه نفر یا نفرات تصمیم‌ساز سازمان در کنار شیوه‌ها و تجربه‌های مهم خود که در طول سال‌ها آنها را به دست آورده اند می‌بایست در کنار خود از مشاورین، کوچ‌ها و منتورهای موفق استفاده نمایند تا آن‌ها را در راستای رسیدن به هدف یاری نمایند.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ فرایندی است که هدف آن بهبود عملکرد و کارایی فرد است. تمرکز در کوچینگ بر این است که اینجا و اکنون چه فعالیتی باید انجام داد، نه در گذشته یا آینده دور .

تفاوت زیبایی بین کوچینگ و منتورینگ وجود دارد: کوچینگ بر روی زمان حال و برطرف کردن مشکلاتی تمرکز دارد که سازمان هم‌اکنون با آنها مواجه است، در حالی که منتورینگ آینده محور است و بر روی توسعه شغلی و گسترده‌تر کردن دیدگاه‌های فرد برای پیشرفت بیشتر سازمان تمرکز می‌کند.

در مقاله ای در هاروارد بیزنس در خصوص کوچینگ این مطلب بیان می شود:

«زمانی که شرکت ها بخواهند توسعه پیدا کنند، تمرکزشان بر روی توسعه مهارت‌ها و بهبود عملکرد کارکنان بیشتر می‌شود و بیشتر به آموزش‌های رسمی و غیررسمی در محل کار خود بها می‌دهند و قطعا استفاده از کوچینگ یکی از مهم ترین راه‌کار‌ها برای توسعه ظرفیت‌های فعلی سازمان می‌باشد.»

تاثیر دوره کوچینگ در کسب و کار و زندگی افراد

اگر فرد بتواند در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود کارآیی و عملکرد بهتری داشته باشد. گوش دادن، سوال‌های قدرتمند پرسیدن، بازخورد گرفتن، توانایی حل چالش‌ها از جمله مهارت‌های مهمی است که در فرایند کوچینگ به افراد آموزش داده می‌شود.

توسعه فردی و سازمانی، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس، خودآگاهی و خودباوری، خودشناسی و افزایش سطح درک و آگاهی از مهمترین دستاوردهای کوچینگ به شمار می‌روند که باعث می‌شود فرد پس از یادگیری آن به صورت خودکفا سیستم خود را بهبود و ارتقا دهد.

سازمان‌ها به رهبران و مدیرانی نیاز دارند که با تفکر تمایل به موفقیت بیشتر در زمان حال، کوچ‌هایی را برای خود در نظر بگیرند تا به عنوان یک استراتژی برای رسیدن به عملکرد بهتر، نتایج فردی و تیمی با راندمان بیشتر و تغییر فرهنگ سازمان خود از آن‌ها استفاده نمایند.

در فرایند این دوره به افراد کمک می‌شود تا پاسخ چالش‌ها و سوال‌های خود را خود را کشف نمایند و عملکرد مجموعه خود را بهبود دهند و سرانجام در پایان دوره یاد می‌گیرند که در شرایط گوناگون چه تصمیماتی را باید به درستی اتخاذ نمایند.

این دوره حاصل دانسته‌ها، مطالعات، آموزش‌ها و تجربیات 10 ساله دکتر یحیی علوی برای آموزش به بیشتر از 300،000 دانش‌پذیر حضوری و آنلاین در تهران، شهرستان و سراسر دنیاست که در طیف مدیرعامل، مشاور و مدیر فروش بوده‌اند و ارائه مشاوره‌های اختصاصی به بیشتر از 250 شرکت معتبر داخلی و بین المللی طراحی گردیده است.

ساختار دوره به گونه‌ای طراحی شده است که صرفاً ویژه مدیران عاملان یا افرادی در سازمان می‌باشد که قدرت تصمیم گیری و اجرای آن در تمام قسمت‌های سازمان اعم از فروش، مالی و … را برخوردار باشند.

سرفصل‌های دوره یکساله کوچینگ

علاوه بر این ۱۰ دوره تخصصی و کاربردی به صورت ویدیو آنلاین، در این دوره جامع کوچینگ قرار داده شده است تا درصورتیکه قبلا این مهارت‌ها را کسب ننموده‌اید، مشکلی برای فهم و اجرای آموخته‌های دوره کوچینگ حرفه‌ای نداشته باشید.

مهارت های 8 گانه برای تربیت یک کوچ موفق و تاثیرگذار در یکسال

PRIVATE COACHING

یک ساعت جلسه خصوصی

یک جلسه یک ساعته کوچینگ فردی در خصوص طرح چالش های شخصی فراتر از حیطه کلاسی